«Уклін тобі , мамо!»

Травень багатий на свята. Це особливо теплий, душевний місяць, адже такі свята, як День матері чи День сім'ї нікого не залишають байдужим.

День матері – найбільш зворушливе для кожного серця, тому що всі з дитинства несуть в душі єдиний, неповторний образ своєї Мами.

 

15 травня в Агайманської загальноосвітньої школи I-III ступенів  відбулося свято до Дня матері «Уклін тобі, мамо!». Учні 1-2 класів ( класні керівники Галкіна Л.В., Дяконенко І.Д.) розповіли про історію виникнення свята, про відзначення його в Україні. Учасники заходу у піснях, віршах та сценічних номерах виявляли свою любов та повагу до бабусь та матусь. Їхні щічки сяяли усмішками, а уста промовляли найтепліші, найрадісніші побажання своїм рідним, адже всьому початок – мати. Вона – берегиня роду людського. І життєве покликання наших мам – особливе.

Свято останнього дзвоника в Агайманській школі

    Відбулося справжнє свято весни та юності на подвір’ї  Агайманської школи.  На шкільному  подвір'ї зібралися усі учні школи. Поруч з ними їх найрідніші люди: батьки, дідусі та бабусі, які пишаються своїми дітьми… Адже останній дзвоник — велике загальношкільне свято, яке  підводить риску, ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками і змінами, контрольними роботами та домашніми завданнями.

              Цей день завжди незабутній, особливо для випускників. Саме вони прикували до себе найбільше уваги. Одинадцятикласники  дякували вчителям, батькам,  танцювали флеш моб, а також позували під час фотосесії, яку для них із задоволенням проводили батьки та рідні.

З теплими словами на адресу усіх присутніх виступила директор школи Єльцова Раїса Михайлівна, яка підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами  та грошовими преміями переможці предметних районних  та обласних олімпіад, конкурсів, а також вручені Похвальні листи учням  за відмінні успіхи у навчанні.

 

     На свято до нашої школи завітали гості –вихованці дитячого садочка «Барвінок», які висловили побажання успіхів і натхнення усій шкільній родині, а передусім, випускникам одинадцятого класу. Дехто з малечі вже у вересні підхопить естафету випускників та стане першокласником Агайманської школи. Але, яке свято без пісень і танців! Школярі влаштували справжній святковий концерт. Заряд бадьорості отримали всі присутні.
            І ось хвилююча мить… Звучить мелодія останнього дзвоника, який  сповістив присутніх про початок чудової пори – літніх канікул

Вшанування пам’яті жертв Великого терору

 в Агайманській ЗОШ

15 травня в Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулися заходи з нагоди 80-х  роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, метою яких було гідне  вшанування пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XX століття, а також вшанування патріотизму й мужності.

 

У тренінговому залі школи протягом дня відбувалася демонстрація  документального відео сюжету «Роки страхіття та терору….». Для учнів 1-11 класів класними керівниками були проведені інформаційні хвилини «80-ті роковини Великого терору». Шкільний бібліотекар Щербань Н.В. оформила для читачів тематичну виставку  «Великий терор на Україні». Учні 10-11 класів були учасниками круглого столу з теми «Пам’ять не згасає…» який провела вчитель історії Тріщова І.М. Учні активно брали участь у всіх запланованих заходах, щиро перейнялися і усвідомили трагізм тих подій. Вони обговорювали інформаційні матеріали, чітко і аргументовано, одностайно займали позицію засудження цього злочину радянської влади. 

День цивільної оборони в Агайманській ЗОШ                      І-ІІІ ступенів

      Згідно з планом роботи закладу освіти  14 травня 2018 року у Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  було проведено День цивільного захисту.

      Протягом Дня ЦЗ було проведено комплекс  заходів.

Так , ранок 14.05.2018 року  розпочався із загальношкільної лінійки, на якій відбулося урочисте відкриття Дня ЦЗ у закладі. Під час навчального процесу були проведені тренування з екстренної евакуації учнів та працівників закладу.

      У другій половині дня  на шкільному майданчику заступник директора з НВР Бєляєва Л.А. провела  змагання для  учнів 1 -4 класів, де діти показали гарні знання з цивільного захисту, а також отримали багато позитивних емоцій.

      Вчитель фізичної культури Володін Л.С. провів естафети – змагання для  учнів  5 -11 класів з цивільної оборони:

1. Конкурс строю;

2. Метання гранати;

3. «Допоможи потерпілому»;

4. «Транспортування поранених»;

5. «Розумники і розумниці» (питання з ЦЗ);

6. «Заражена зона!»;

7. «Мінне поле»;

8. «Ліквідація наслідків» та ін..

     Збірна команда 10-11 класів зайняла І місце (класні керівники Сілін Г.В. та Погрібний А.О.), ІІ місце – команда 8 класу (класний керівник Тріщова І.М.) та ІІІ місце – команда 6 класу (класний керівник Середняк Ю.О.).

     Проведені заходи показали добру практичну готовність учнів та колективу школи діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні НС. Такі заходи допомагають попереджати та не допускати серед дітей і підлітків травматизму та загибелі. Це наша можливість навчити підростаюче покоління правильній поведінці при пожежі та в надзвичайних ситуаціях, адже вони наше майбутнє.

 

 

«Зустріч із батьками майбутніх першокласників »

 в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

       Приводячи малюка до першого класу, батьки і самі неначе вступають до нового життя. Для них починається багаторічне постійне спілкування зі школою. Від змісту напрямків цього спілкування залежатиме результативність роботи школи із сім’єю.  З цією метою 10 травня 2018 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів     відбулися  бори батьків   майбутніх  першокласників.  Вчитель  Бруштеля О.В.   ознайомила присутніх з викликами , які стоять перед сучасною українською    школою. Батькам було надано консультацію щодо підготовки дітей до навчання в школі.

АТЕСТАЦІЯ  ВЧИТЕЛЯ – КРОК ДО  ЕВЕРЕСТУ,

ІСПИТ   НА  КОМПЕТЕНТНІСТЬ

 

Під  таким  гаслом  в  Агайманській ЗОШ  проведено 29 березня 2018 року творчий звіт професійної діяльності вчителів, що атестуються.

«МІННА БЕЗПЕКА: ЦІ ПРАВИЛА МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН!»

В АГАЙМАНСЬКІЙ ЗОШ І  - ІІІ СТУПЕНІВ

 

       З метою підвищення рівня мінної безпеки здобувачів освіти та молоді, захисту їх від вибухонебезпечних предметів в Агайманській ЗОШ  І-ІІІ ступенів 23 березня 2018 року було проведено цикл уроків та виховних заходів. Так, на уроці «Захист Вітчизни » у 10-11 класах (вчитель Володін Л.С.)  прочитано лекцію  «Правила поведінки  при виявленні вибухонебезпечних предметів»,  проведено  з дітьми розминку  та презентовано фільм  «Мінна безпека». На виховній годині у 3 класі  класний керівник  Володіна І.Л. розповіла про те, як іноді дитячі необдумані вчинки можуть обернутися серйозними проблемами, допомогла сформувати навички безпечної поведінки в місцях, щодо яких є підозра  у  тому, що вони містять міни. На завершення заходу Ірина Леонідівна демонструвала мультфільм «Якщо ви знайшли боєприпаси – правила  поведінки для дітей».

Свято весни в Агайманській ЗОШ

     6 березня  у школі    пройшов веселий , гамірливий    калейдоскоп привітань  «Зі святом весни!». Першими порадували своїми талантами  молодші учні (вчителі Галкіна Л.В., Бруштеля О.В., Дяконенко І.Д.,Володіна І.Л. ). Виступ початківців пройшов у формі музичного шоу.  Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям - жінкам.

 

            Коридори школи прикрасила галерея портретів «Наші найрідніші жінки», в оформленні якої прийняли участь всі бажаючі юні художники. А настрою всім членам шкільної спільноти, гостям свята додала весела конкурсно - розважальна програма «Караоке на майдані» (педагог – організатор Матійків С.В.).  

Фестиваль виконавської майстерності в Агайманській ЗОШ. «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні  лейтмотиви»

 

                                                           Ще не було епохи для поетів,

                                                           Але були поети  для епох!

 

       В рамках фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» 05 березня в Агайманській ЗОШ І-ІІІ проведено  святковий захід ,присвячений творчості Ліни Костенко,  88 –річниці з дня її народження (вчителі Любченко І.А., Середняк Ю.О.).  Бажання долучитись  до ліричного слова великої поетеси  виявили учні 2-11 класів. Під мелодійні пісні на вірші Костенко звучали рядки талановитої сучасниці.

      Найбільше враження на учасників справили авторські вірші учениці 9 класу Марушенко Катерини  «Поет» та «Поезія у Ліни неповторна».        Майстерно декламували поезію учні:  Дяконенко Даша , Зуб Анастасія , Горінова Наталія, Баєва Вікторія , Орлова Варвара, Антюшин Артем ,Гончаренко Аліна, Артем Євгенія, Галкін Юрій , Климович Аріна , Цьока Максим .

         Учасники фестивалю пережили незабутні миті в кожному вірші Ліни Костенко,адже поезія її дійсно чудова, «неповторна», вона- наша ,українська.

Учні школи були запрошені до діалогу: ділилися враженнями, задавали питання,обговорювали почуте.  

 

            В шкільній бібліотеці (бібліотекар  Щербань Н.В.) оформлено книжкову виставку «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі..»

ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ  - МАЙБУТНЄ  УКРАЇНИ

В Україні олімпіади з фізики проводяться вже впродовж  сорока років. Загалом у всіх етапах Всеукраїнської олімпіади з фізики щороку беруть участь майже триста тисяч українських школярів. Популярність олімпіад серед учнів щорічно зростає. Участь в таких заходах потребує від школярів ґрунтовної теоретичної підготовки, опрацювання додаткової літератури, самостійної практики у розв’язанні великої кількості «олімпіадних» задач.

Хоча олімпіадні задачі, зазвичай, не вимагають знань, що виходять за межі шкільних програм з фізики та математики, для їхнього успішного розв’язання потрібний творчий підхід та кмітливість.

І етап олімпіади проходить у школах, ІІ етап - в районі.

Довгі три роки, починаючи з восьмого класу, учениця Агайманської ЗОШ I-III ступенів Дяконенко  Дар’я приймала участь у  II етапі олімпіад з фізики. Дівчинка відповідальна і тому виконувала всі рекомендації вчителя, готувалася сумлінно не тільки до уроків, а й до участі в олімпіаді.

І ось, нарешті, клопітка, системна і методична робота дала свій результат. В цьому навчальному році Дяконенко Дар’я, учениця десятого класу, посіла перше місце в районі і мала честь захищати рідну Агайманську ЗОШ I-III ступенів в III етапі Всеукраїнських олімпіад з фізики в м. Херсоні.

23-24 лютого   олімпіада проходила на базі навчально-виховного комплексу Херсонської ЗОШ I-III №56.  Привітно зустріла адміністрація і школа всіх учасників олімпіади. До уваги учнів і їх керівників було представлено міні-концерт і привітання гостям, яке стало своєрідною релаксацією перед вирішальною роботою учнів. Адміністрація школи успішно вирішила всі організаційні питання. За списками розмістили всіх учасників по кабінетах. В коридорах були чергові , які не допускали сторонніх на поверх.

 

Розпочалась олімпіада…

       Хвилюючий трепіт охопив всіх учасників. Дар’я також відчула неймовірне хвилювання, але дівчинка змогла його перемогти і налаштуватися на плідну роботу.

Теоретичне завдання першого дня складалося з досить важких п’яти задач, які потребували поглиблених знань від 7 по 10 клас. Дар’я успішно справилася з ними.

      Другий день присвятили її «Величності» практиці. Учениця добре виконала і це завдання, але відчувалася слабка матеріальна база наших фізичних кабінетів, що не дало змогу повністю розкрити знання учениці (останнє поповнення  кабінету фізики Агайманської ЗОШ I-III ступенів було в 1989 році, тому працюємо на ентузіазмі). Але, не дивлячись на всі труднощі, враховуючи старанність, наполегливість, бажання перемогти, Дяконенко Дар’я посіла ІІІ-е призове місце в III етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики.

Даринко, так тримати!

        До перемоги дівчинки немало зусиль приклали і її батьки. На протязі всього навчання доньки в школі батьки створюють всі умови для успішного навчання, підтримують її у всіх починаннях. І коли стало питання про поїздку в м. Херсон Дяконенко Дар’ї, її тато, Дяконенко Володимир Миколайович, зголосився надати таку послугу своїм транспортом і чекати два дні в м. Херсоні, незважаючи на свою велику зайнятість. За це йому велике спасибі, і нехай такий вчинок буде прикладом для інших батьків.

          Я думаю, що потенціал у Агайманській ЗОШ I-III ступенів є, а якщо буде підтримка з боку органів місцевого самоврядування, районного відділу освіти у поповненні матеріальної бази фізичного кабінету школи, то кандидати на перемогу у майбутньому  серед учнів нашої школи завжди знайдуться.

Дякуємо адміністрації Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегам, які підтримували весь час Дар’ю  і мене , як вчителя.

                                   Тріщова Л.І.,

                                                                               вчитель фізики         вищої   категорії,            

                                                                               відмінник освіти України,

                                                                               Агайманська ЗОШ                                                                    

 

Вітаємо переможця ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики ученицю 10 класу       ДЯКОНЕНКО ДАР’Ю  ВОЛОДИМИРІВНУ

Подяка вчителеві фізики

Тріщовій  Людмилі  Ігнатівні

за підготовку переможця ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської

                                    учнівської олімпіади з фізики.

       Сподіваємося, що Ваш багаторічний досвід і невгасимий вогонь щирої відданості своїй справі послужать подальшому розвитку духовного та інтелектуального рівня підростаючого покоління. Нехай ніколи не вичерпається доброта і мудрість в учительському серці!

 

Бажаємо Вам, міцного здоров’я та благополуччя, терпіння й оптимізму, успіхів у вашій нелегкій, але такій важливій праці.

Шановні батьки,

Інно Дмитрівно та Володимире Миколайовичу!

 

    Щиро дякуємо Вам і висловлюємо глибоку вдячність за виховання дитини, яка показала себе як учениця, здатна глибоко мислити, долати труднощі, показувати чудові результати, перемагаючи гідних суперників. Перемоги Вашої дитини – це наша спільна радість. Завдяки Вашій підтримці, розумінню, ми зможемо і далі виховувати молодь, повну сил і прагнень до знань, творчості.

Бажаємо Вам усіляких гараздів, оптимізму, здоров’я, процвітання і великого людського тепла.

Прийміть нашу найщирішу вдячність за те, що Ви є справжнім партнером в навчанні і разом з вчительським колективом сприяєте тому, щоб всі наші діти здобули якісну освіту.

 

Будемо раді розвитку нашої співпраці і взаєморозуміння!

Засідання батьківського  педвсеобучу

    21 лютого 2018 року в школі проведено чергове засідання батьківського педвсеобучу, на якому було розглянуто питання:

      1.Новації закону «Про освіту» (інформує  заступник    директора з  НВР  Бєляєва Л.А.).

     2.Компютерна залежність підлітків. Вплив мобільного телефону на здоров’я дітей.(інформує заступник директора  Соколенко С.В.)

 

         На завершення засідання практичний психолог школи Володіна І.Л. провела з батьками тест «Які ви, батьки ?» 

          " Захисники Вітчизни - наша гордість і сила"

З метою вшанувати мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні,  15 лютого у Агайманській загальноосвітній школі I-III ступенів  ( вчителями Галкіною Л.В. та Дяконенко І.Д.)була проведена виховна година  на тему " Захисники Вітчизни - наша гордість і сила".

Виховна година розпочалася зворушливим авторським віршем учениці 9 класу Марушенко Катерини " Лист на фронт", яким намагалися передати весь біль матері, яка чекає свого сина. 

Учні перегорнули сторінки  історії нашої держави від голодомору до непроголошеної війни. 

У цей день згадували усіх воїнів Херсонської області, які загинули, беручи участь у захисті цілісності нашої держави. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять цих героїв.

Ми повинні пам'ятати наших героїв, що поклали своє життя за волю.

 

 Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

     «Ну щоб, здавалося, слова... 
     Слова та голос – більш нічого..
     А серце б’ється-ожива,,
     Як їх почує!» 
    Т. Шевченко

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. З метою виховання у підростаючого покоління поваги до рідної мови для учнів 1-2 класів проведено свято на тему :«Моє  багатство -  рідна мова»,яке підготували та провели вчителі початкової школи Галкіна Л.В. та ДяконенкоІ.Д..На святі були присутні батьки школярів.

День рідної мови в Агайманській ЗОШ

 

        21 лютого , на відзначення Дня рідної мови, учні 4 класу (класний керівник Бруштеля О.В.) провели цікавий повчальний захід - лінгвістичну гру «Кришталь моєї мови дорогої». «Мовознавці», «Читайлики » та «Інтелектуали» змагалися у конкурсах, які розкривали красу, милозвучність, багатство нашої української мови. Перемогла команда «Читайликів » на чолі з капітаном Орловою В.

 

 

Агайманські школярі провели п’ять днів у світі ПсихологіЇ 

 

У період з 5 по 9 лютого у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів цікаво і творчо проходив тиждень психології під девізом: «Психологію знати – у житті вигравати!». Кожний день тижня був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе. На тематичній лінійці практичний психолог Володіна І.Л. ознайомила учнів з планом роботи на тиждень. У програмі тижня психології відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. У вівторок з учнями 2 і 3-го класів було проведено тренінгове заняття «Будуємо міцну дружбу». А першокласники весело провели час в іграх, спрямованих на розвиток пам’яті та уваги. Психологічна середа розпочалася з творчого конкурсу «Автопортрет класу», в якому взяли участь учні 5-11 класів. Також в цей день з дев’ятикласниками відбулося профорієнтаційне заняття «Ти стоїш перед вибором». Четвер став днем творчості для учнів 1-4 класів. Діти малювали на тему «Я себе бачу…». Цей конкурс був спрямований на розкриття та розуміння внутрішнього світу особистості. Учні старших класів активно брали участь в рухливій грі «Слідопит». Останній день тижня завершився тренінгом «Психологія кольору», де взяли участь учні 6-7класів.

 В Агайманській ЗОШ відбулося засідання школи становлення молодого спеціаліста

Кожен вчитель, котрий вперше переступає поріг школи, задається безліччю питань, відповіді на які шукає протягом усієї педагогічної діяльності. Знайти всі відповіді на всі запитання неможливо, але варто володіти здатністю швидко набувати й розширювати свої знання. Допомогти малодосвідченим вчителям набути необхідних знань, досвіду покликана школа становлення молодого спеціаліста (керівник Галкіна Л.В.). 1 лютого в Агайманській ЗОШ відбулася зустріч за «круглим столом» вчителів-наставників та їхніх молодих колег “До хорошого уроку вчитель готується все життя”. В ході діалогу між поколіннями наставники Бруштеля О.В., Куліш В.В., Галкіна Л.В. поділилися досвідом застосування інновацій , які приносять результат в роботі. Молодші колеги розповіли про свої проблеми та досягнення. Заступник директора Бєляєва Л.А. підготувала колегам методичний порадник «Як зробити урок цікавим».

Агайманські школярі провели п.docx.pdf
Adobe Acrobat документ 333.9 KB

Вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні «Герої не вмирають – вони повертаються на небо»

в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

І мовчки сотня непокорених героїв
Відходила у чисті небеса,
І погляди знесилених мільйонів
Дивились вслід братам, батькам, синам.

19 лютого учні та педагогічний колектив школи провели ряд заходів щодо вшанування учасників Революції гідності та пам’яті Героїв Небесної сотні.

  На лінійці Пам’яті «Небесна Сотня у наших серцях», було  вшанувано подвиг  Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. 

Представники учнівського самоврядування «Сонячна республіка »на чолі з президентом Векшиной Анною підготували та провели акцію «Герої не вмирають – вони повертаються на небо»,в ході якої кожен учень виготовив ангела в знак пам’яті загиблих героїв. Всі виготовлені обереги пам’яті

 були розміщенні на стенді  в кімнаті школяра. 

 

У всіх класах упродовж тижня пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховна година «У нашій пам’яті вони залишилися назавжди» ( 1-4 класи, кл.кер Галкіна Л.В.,Дяконенко І.Д.); години спілкування «Слава небесній сотні» ( 5-7 класи , кл.кер. Матійків С.В., Куліш В.В.); «Зима, що нас змінила» ( 8- 9 класи ,кл. кер.Тріщова  І.М.,Любченко І.А. ), урок Пам’яті  «Вони завжди у наших серцях» ( 10-11 класи, кл.кер  Сілін  Г.В.,Погрібний А.О.)

 ========================================================

Акція «Незабудки пам’яті» в Агайманській ЗОШ

 

27 січня у різних країнах світу вшановують пам'ять жертв Голокосту. Українці згадують загиблих в Бабиному Яру.

Для учнів 7 класу  проведена виховна година – «Це не повинно повторитися!» класний керівник Куліш В.В. чениці Самойленко Людмила та Бурлак Антоніна розкрили питання пов’язані з трагічними подіями Голокосту. В класі оформлено тематичний куточок «Уроки історії»  та цього дня в шкільній бібліотеці відкрилася експозиція «Трагедія ХХ сторіччя»

( Щербань Н.В.)

Заступником директора з виховної роботи Соколенко С.В.  в цей день організовано шкільну акцію  "Незабудка пам'яті", у ході її проведення учні школи виготовили квітки незабудки і в середині квіточки кожна дитина власноруч  написала «Я пам’ятаю». Далі діти власноруч закріпили виготовлені незабудки на карті України, як символ жертв Голокосту.

 

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живее надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…

==================================================

День Соборності в Агайманській школі І-ІІІ ступенів

Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі карать нас і судить
.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!
      22січня ,у день величного українського свята Дня Соборності України, класний керівник 1класу Галкіна Людмила Василівна та вчитель 2 класу Дяконенко Інна Дмитрівна разом зі своїми вихованцями провела відкриту  виховну годину на тему: «В моєму серці Україна».

       На заході були присутні учні 1-2 та 5 класу. Почесним гостем у  малюків був Галкін Валентин,курсант Харьківської авіаційної академії імені Івана Кожедуба.Ведучі, учениці 5 класу Негуляєва Діана та Івіна Дарина ,розповіли  про події 1919 року, коли було завершено возєднання України.Учасники заходу Ватуліна Даша, Антюшин Артем,Монтій Діана,Біжик Данієла читали патріотичні вірші, закликали всіх присутніх до єднання навколо розбудови України. Присутні   переглянули цікавий документальний фільм «Символ нашої волі».

 

       З нагоди Дня Соборності України сердечно бажаємо всім єдності, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

        =================================================

З 15 січня по 18 січня в Агайманській ЗОШ згідно плану роботи школи  пройшов тиждень хімії.

       На тематичній лінійці  учні  9 класу Баєва Вікторія та Панасюк Катерина розповіли про роль хімії в житті людини.

 

      У вівторок було проведено виставку матеріалів та сировини для хімічної промисловості. У конкурсі стінгазет перемогла команда учнів 10 класу. Підсумковим заходом був хімічний брейн-ринг між командами «Еврика» (9 кл.) та командою «Дружба» (7,8,10 кл.),перемогла команда 9-го класу. У перервах між раундами були продемонстровані хімічні фокуси учнями 11-го класу. 

 

Історико-літературний набат «Згадаймо юність ,що згоріла в Крутах» в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

 

        18 січня в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 8-9 класів проведено історико-літературний набат «Згадаймо юність, що горіла в Крутах»(вчитель історії Тріщова І.М.). Під час заходу йшлося про подвиг київських студентів та гімназистів , що захищали підступи до Києва у 1918 році. Учні обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму українських патріотів . Учениці 8 класу Марченко Галина, Тарликова Юлія, Мойсєєнко Анастасія  прочитали вірші українських письменників ,які висвітлювали  цю подію.

=================================================

 

Почалися зимові канікули. але шкільне життя продовжується  працюють гуртки які учні  з задоволенням відвідують!

Один з них це гурток "кульова стрільба"

Свято Нового року в Агайманській ЗОШ

Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання, воно обов'язково здійсниться. Існує думка: як зустрінеш  свято Нового Року, так його і  проведеш.

     До новорічних свят учні нашої школи готувалися дуже ретельно: вирізали сніжинки, гірлянди щоб прикрасити шкільні коридори, малювали плакати, із задоволенням прикрашали ялинку і актовий зал.

     В школі були організовані новорічні святкові заходи для учнів та  гостей школи. І я думаю, вони принесли новорічне диво в життя всіх учасників.

НОВОРІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

Святий Миколай в гостях у учнів Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

       19 грудня в Агайманську ЗОШ зі смачними подарунками завітали отець Василій ,протоерей Святоварваринського храму , та Святий Миколай . До зустрічі діти підготували веселі  пісні , побажання , вірші та цікаві історії. У цей день в школі панували веселий настрій та очікування наближення новорічного свята. 

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

        З нетерпінням усі малята Агайманського дошкільного закладу чекали  на Святого Миколая. Та ось цей день  настав. З великою торбою подарунків до вихованців дитсадка  завітав  Святий Миколай. Діти з особливою цікавістю та інтересом слухають запитання гостя, розглядають його. Для Святого Миколая малята підготували вірші, малюнки, заспівали пісеньку, гралися в цікаві ігри. Усі діти отримали  подарунки від Миколая. Позитивним дитячим  емоціям, радості не було меж, тож вихователь Погрібна Л.В. запропонувала  малятам зробити приємне та добре для інших, зокрема відвідати  стареньких бабусь  які живуть поруч.  Тож взявши  гостинці діти разом з вихователем завітали до бабусь Кубатко Віри та Місяць Валентини . Здивуванню та радості стареньких не було меж коли до них з привітаннями зі святом завітали  голосливі, активні, цікаві дошкільнята.

         Педагогічний колектив дошкільного закладу вдячний  усім батькам, які підтримали  ініціативу провести  акцію милосердя.  Адже саме  з таких моментів дитячого життя закладається фундамент людяності, високих моральних рис, гуманності юної особистості, яка творитиме майбутнє.

 

Зі святом шановні!

Варварині вечорниці

 

          Виховувати у дошкільнят інтерес та повагу до народних традицій одне з головних завдань  педагогів Агайманського дошкільного закладу «Барвінок» .  Реалізувати  це  завдання допомагає  проведення  свят та розваг на основі українських народних традицій, адже саме вони дають дітям змогу побачити звичай зсередини, прийняти в ньому участь. Тож організоване та проведене вихователем Погрібною Л.В. свято «Варварині вечорниці» (18грудня)  це чудова нагода для єднання сімей вихованців, залучення їх до народних  добрих традицій. 

Малят чекає незвичайна групова кімната, яка  оформлена в стилі української оселі,  тут висять  українські  рушники,  різноманітний посуд, українська хата, тин, криниця, коромисло тощо.

 

        До своєї затишної  оселі  дівчаток старшої групи радо запросила чудова господиня тітка Варвара (помічник вихователя Смоліна О.Л.). Тітка Варвара розповідала дітям про українські рушники, разом з дівчатками вишивала  рушники під мелодійні українські   пісні  «Святая Варвара», «Рушники».  Діти старшої групи виконували українські таночки, жартували, ліпили вареники, гралися в народні ігри «Панас», «Хитрий лис», гра з чоботами.  Це свято подарувало багато приємних емоцій, радості не лише дошкільнятам, а й присутнім батькам, які з інтересом  в цей день завітали до дитсадка.

                                        Свято зустрічі Зими

у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

           15 грудня 2017 року вчитель Галкіна Л.В. зі своїми вихованцями – першокласниками провели веселе свято зустрічі Зими. Гостями та безпосередніми учасниками були учні молодших класів школи . В ході заходу діти ознайомились з зимовими святами, пограли у веселі ігри. Цілу годину у святково прибраному класі звучала музика, лунали пісні, виконувалися запальні танки.

                            Фізика – цариця наук

В Агайманській школі з 04 по 08 грудня пройшов черговий щорічний тиждень фізики та астрономії під керівництвом вчителя вищої категорії, відмінника освіти України Тріщової  Л.І. Кожний день був насиченим і цікавим.

Відкриття тижня відбулося на загальношкільній лінійці з презентації проекту «Парниковий ефект у Сонячній системі». До проекту  були залученні учні 4-9 класів. З музикальним вітанням виступив дівочий ансамбль 9 класу    « Золота коса»

06 грудня проведена конференція під назвою «Історія НобелівськоїПремії».                                                                   Я готувала основну доповідь і дуже хвилювалася, тому що виступала перед великою учнівською аудиторією. На конференції учні дізналися історію Нобелівської премії, почули із запису заповіт А. Нобеля та переглянули відео про вручення Нобелівської премії із Стокгольму.       До інтелектуальної гри «Фізика навколо нас» учні крім конкурсів підготували міні театралізовані вистави: 7 клас- «Закон Архімеда», 8 клас-«Після уроків фізики», 9 клас- « На уроці фізики», 10 клас- « Блондинка і фізик». Результати гри: I-місце розділили учні 7 і 9 класу, II-місце зайняли учні  8 класу і III-місце- учні 10 класу.

  08 грудня учні 8 і 9 класу змагалися у фізичному брейн-ринзі. 8 клас презентували свою команду під назвою «Веселі Ейнштейни», а 9  клас -«Позитрон» .

Перевірялися знання учнів з фізики за допомогою конкурсів:    «Складіть формули», «Поставте у відповідність», « В гостях у Мультляндії», «Анаграм» та інших. Перемогла дружба.                                             Ю  ю                                                                                                                      Протягом всього тижня вчитель Тріщова Л.І. оновлювала  тексти кросвордів, ребусів, вікторин, цікавих бувальщин. Найкраще виконували дані завдання мої однокласники.            Змістовними були і фізичні стіннівки.                                     В тижні приймала  участь велика кількість учнів. Але найкращими знавцями фізики є такі учні: Гнідаш Д, Артем Є, Марченко Г-  8 клас, Векшина А, Герасимов Є, Мороз О, Марушенко К, Горінова Н, Чай А,    Панасюк М, Панасюк К.- 9 клас, Самойленко В, Ватуліна Д.-  7 клас, Соколенко Л,    Зуб А- 10 клас. За підсумками тижня фізики та астрономії      I-місце виборов наш  9 клас, II-місце розділили учні 7 і 8 класу, III- місцe - 10 клас                                                                 Я  отримала велике задоволення від підготовки і участі в тижні. Мрію після закінчення навчатися на фізико-математичному факультеті і отримати диплом вчителя фізики та математики.

Від імені учнів школи хочу подякувати  організатору тижня вчителю фізики та астрономії  Тріщову  Л.І.

 

 Учениця 9 класу Векшина Анна- президент ю                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   учнівської організації « Сонячна республіка»

КВК  «Де козак, там  і слава»

    6 грудня  відбувся КВК між учнями 1 та 2 класів. Мета якого розширити кругозір учнів про козацтво; виховувати громадянина-патріота України, почуття дружби та колективізму, любові до славного минулого нашого народу.

    Діти активно приймали участь у різноманітних конкурсах: «Хто сильніший», «Козацька кмітливість», «Козацький гопачок», «Конкурс отаманів», «Конкурс визволяли побратима з полону», «Співу».

                           Урок доброти в Агайманській ЗОШ

4 грудня, на відзначення  Міжнародного дня людей з інвалідністю,  для учнів 4-ого класу Агайманської ЗОШ І-ІІІ ст.(вчитель Бруштеля О.В.) проведено урок доброти на тему:

«Криниця без джерела – це не криниця,

 І колос – це не колос без зерна

 Без доброти душа – то є безкрила птиця,

 Не заспіває жайвором вона».

    Підсумком уроку стало виготовлення "квітки доброти", на якій четверокласники написали свої побажання для всіх українців бути толерантними, добрими до себе та до оточуючих, не забувати про співчуття.

      6 грудня відзначається День Збройних Сил України  це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України. Тому і наша школа просто так не оминула цю дату.

 

    В рамках патріотичного виховання учнів, під час перерв усі бажаючі могли створити величезний колаж малюнків з гаслом «ми за волю, ми за мир…».  І відтепер це полотно висітиме у школі, щоб кожен бажаючий міг поглянути, якою ж прагнуть бачити діти Україну.

Агайманській ЗОШ відбулася рольова гра «Не смій губити себе марно, життя з наркотиками – бездарно»

 

      4 грудня 2017 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід у формі рольової гри «Не смій губити себе марно, життя з наркотиками – бездарно» серед учнів 6-8 класів (вчитель основ здоров’я Тріщов В.В.). Метою заходу булоформування здорового способу життя, привернення уваги до проблеми поширення наркоманії серед підростаючого покоління. Для участі в дійстві запросили «вельмишанованого суддю» Пушкашу Діану, ученицю 8 класу, та «кваліфікованого лікаря» Марченко Галину, ученицю 8 класу, які розповідали одноліткам про наслідки вживання наркотиків. Готуючись до проведення заходу учні випустили інформаційні бюлетені «Підліткова наркоманія», організували виставку дитячого тематичного малюнку «СНІД – чума ХХІ століття». Проведений захід сприяв підвищенню рівня інформованості учнів про соціально-небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом.

Акція «Захисти себе від насильства» в Агайманській ЗОШ

 

       У Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів триває щорічна акція «16 днів проти насилля».  Акція «16 днів проти насильства» розпочалась зі створення інформаційного інтерактивного стенду «Захисти життя – зупини насильство! Шкільним психологом Володіною І.Л. було проведено анкетування серед підлітків закладу з питання «Поширення та форми насильства в школі». До уваги учнів у шкільній бібліотеці оформлено тематичну книжкову виставку «Ми проти насилля» (Щербань Н.В.). Учні 9 класу (класний керівник Любченко І.А.) підготували та розповсюдили буклети «Дитинство проти насильства» серед жителів села. З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків відбулася виховна година у формі тренінгу з учнями 10-11 класу «Захисти себе від насильства» з переглядом фільму «Небезпечна гра» (вчитель історії та правознавства Тріщова І.М.).

 

1 грудня до школи завітав студент 4 курсу Таврійського державного агротехнологічного університету Сапунов Олексій. Який провів зустріч з учнями 10 - 11 класів з метою професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

«Одягни стрічку – Я проти СНІДу»

      Сьогодні у всьому світі проходять заходи присвячені інформуванню суспільства про такі хвороби як Віл та СНІД. На жаль, наша країна продовжує лідирувати в Європі за кількістю хворих на ці недуги. Тому, сьогодні необхідно якнайкраще бути підкованим у цьому питанні.

     До Дня боротьби зі СНІДом долучилися учні 10-11 класів, де класний керівник 11 класу, Погрібний Артем Олегович, провів з дітьми цікаву лекцію-тренінг щодо попередження передачі СНІДу.

 

    Ми сподіваємося, що ця хвороба омине всіх нас, а знання, отримані сьогодні, допоможуть у цьому.

27 листопада до нашої школи завітали артисти театру «Неба» з  кріо-виставою «Снігове шоу».

«У пам'ять про скорботний тридцять третій»

  25 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік.

     З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в нашій школі 24 листопада були проведені такі скорботні заходи: 

-         Виховна година «Голод – чорна біль у серці України»;

-         Книжкова виставка в бібліотеці «Дзвони зраненої пам’яті 1932-1933 років»;

-         Інформаційно- просвітницька година «Україна пам’ятає! Світ визнає!»;

 

-         Тематичний урок «У пам'ять про скорботний тридцять третій».


«Брейн-ринг з правознавства»

 

     З метою поглиблення знань учнів про соціальні та правові норми, галузі права, правовідносини, правопорядок та юридичну відповідальність, виховання поваги до законодавства України, правової свідомості. Комунальним закладом «Іванівський Центр дитячої творчості» проведено районну гру «Брейн-ринг з правознавства». У грі взяла участь команда старшокласників «Фортуна»  Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів у складі: Воронков Олександр та Білий  Вячеслав (учні 11 класу), Соколенко Леонід та Зуб Анастасія (учні 10 класу), під керівництвом вчителя історії та правознавства Тріщової Ірини Миколаївни.  Учасники показали відмінні знання з теорії держави та права, основних обовязків, прав та свобод громадян. За підсумками наша команда правознавців посіла ІІІ місце в районі.

«Україна – країна нескорених!»

Народе мій, пишаюся тобою:

Понад Майданом сонця лик сія...

Ми – нація! Хай знають всі у світі!

 

    В рамках проведення заходів до Дня Гідності та Свободи, відзначення знакових подій пов'язаних з Революцією Гідності 21 листопада в Агайманській ЗОШ І – ІІІ ступенів, проведено  єдину виховну годину «Україна – країна нескорених!».  Метою заходу було вшанування патріотизму та мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей.

    Активом учнівського самоврядування «Сонячна республіка» проведено загальношкільну лінійку – реквієм   «Пам’ятаймо про наших героїв, що за волю поклали безцінне життя!». Бібліотекарем школи Щербань Н.В. оформлено виставку «Від революції Гідності – до революції Свободи». Учні 9 класу ознайомили всіх присутніх з фото-презентацією «Вся правда про Майдан».

    Вся проведена робота стала демонстрацією солідарності, проявом глибокого розуміння викликів часу та готовності  стати на захист своєї Батьківщини.

 

    Ми – патріоти України, бо ми – її діти!

"У щасті дитини - майбутнє країни"

    20 листопада  Всесвітній день дитини.  

       "У щасті дитини - майбутнє країни" під таким гаслом пройшов виховний захід у Агайманській  ЗОШ І – ІІІ ступенів, присвячений Всесвітньому дню дитини.

   Виставка дитячих фотографій  «Щасливі миті нашого дитинства», вірші про дитинство, казкова вікторина, положення з Конституції України про права дитини, все це завершилось цікавим театралізованим дійством.

     Дружніми оплесками вітали юних аматорів школи учні та вчителі.

Відбувся районний інтелектуальний конкурс «Найрозумніший»

      17 листопада 2017 року на базі Іванівської гімназії   комунальним закладом «Іванівський Центр дитячої творчості» проведено районний інтелектуальний конкурс «Найрозумніший». В ньому взяли участь учні нашої школи: Ватуліна Дарія та Самойленко Володимир (7 клас). Конкурс проходив у три тури. Перший (відбірковий) визначив 6 учасників для участі у другому. В третьому турі брали участь 3 учасники.  Самойленко Володимир зайняв  ІІІ місце у конкурсі. 

 

 

«Вчимося бути толерантними»

     16 листопада в Агайманській ЗОШ І –ІІІ ступенів пройшов  День толерантності. Практичний психолог Володіна І.Л. з учнями 8 класу провела заняття з елементами тренінгу «Вчимося бути толерантними». Учні ознайомилися з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини, мали нагоду у конкретних життєвих ситуаціях вчитися бути толерантними.

Тиждень «Твій друг – дорожній рух» в Агайманській ЗОШ.

 

      З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах, згідно плану в Агайманській   ЗОШ І - ІІІ ступенів з 13 по19 листопада проведено  тиждень безпеки дорожнього руху. Протягом тижня були обладнані куточоки  безпеки дорожнього руху. Також класними керівниками було проведено Єдиний урок з вивчення правил дорожнього руху «Безпека на дорозі – безпека життя». Бібліотекарем Щербань Н.В. в шкільній бібліотеці організовано виставку літератури  та малюнків «Твій друг – дорожній рух».

  Загальношкільні заходи були проведені у формі інтерактивної бесіди, інтерактивного повідомлення, вікторини, гри, із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Учні повторювали правила дорожнього руху, головні знаки пішоходів, ділилися своїми знаннями з однолітками, обговорювали дорожні ситуації, відповідали на питання вікторини; переглянули відеофільми та мультфільми про правила дорожнього руху «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 1-5 кл.) , «Ціна не уваги. Присвячується пішоходам» (для учнів 6-11 кл.). Велика увага приділяється  вивченню правил дорожнього руху  з учнями початкових  класів,  адже саме вони найменше знають про безпечне поводження на дорозі. Під час бесід , розглядання ілюстрацій, читання художніх творів, створення ігрових ситуацій дітям початкової школи надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор поблизу дороги. З учнями було проведено заняття з правил поведінки пішоходів під час переходу вулиць які пройшли в цікавій невимушеній обстановці.

На годинах здоров’я  у 10-11 класах  був проведений медичною сестрою практикум «Перша медична допомога», під час якого діти відпрацьовували прийоми надання першої допомоги при нещасних випадках у ДПТ.

      Загалом на протязі тижня проводилось багато й інших заходів у формі театралізованого дійства, турнірів, змагань, конкурсів тощо, де учні могли не тільки почерпнути для себе щось нове, а й продемонструвати наскільки ж вони вже на сьогодні обізнані по правилах дорожнього руху.

Завершився тиждень велопробігом для учнів 8-11 класів організованим вчителем фізичної культури  Володіним Л.С.

 

 

Заступник директора з ВР Соколенко С.В.

 

 

     Марушенко Катерина учениця 9 класу зайняла І місце в районному конкурсі  читців «Наша земля - Україна» в номінації авторський вірш.

     Дівочий колектив школи «Золота коса»  посів ІІ місце в районному  конкурсі патріотичної пісні , який відбувся 13 жовтня 2017 року на базі Іванівської гімназії. 

"Естафета мужності" в Агайманській ЗОШ

 

Благословенна і радісна година

 Безсмертна буде в пам'яті віків,

 Адже сьогодні славить вся країна

 Своїх синів, батьків, чоловіків.

Саме такими словами розпочалися 13 жовтня спортивні змагання "Естафета мужності", присвячені Дню захисника України. У змаганнях взяли участь команди юнаків  Новодмитрівської ЗОШ  «Козачок» та Агайманської ЗОШ «Агайманська Січ».

 

Програма змагань складалася із п'яти естафет, у яких учасники команд демонстрували свою спритність, швидкість і силу. Юнаки показали свою спритність, силу, вміння. Команди набрали однакову кількість балів, перемогла дружба.

Родинне свято   «Родина, родина – це вся Україна».

10 жовтня 2017 року на базі Агайманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар відповідальних за туристсько-краєзнавчу роботу в школі «Взаємозв’язок школи з сім’єю в процесі виховання громадянина». Організатор семінару - комунальний заклад «Іванівський Центр дитячої творчості». Перед початком семінару директор школи Єльцова Р.М. провела невеличку оглядову екскурсію по закладу. Учасники семінару відвідали Кімнату школяра патріотичного виховання, кімнату народознавства, учбові кабінети. У теоретичній частині семінару розглядалися питання: «Сім’я і школа: два духовні центри з виховання дитини», «Взаємодія школи і сім’ї з громадянського виховання» (з досвіду роботи педагогічного колективу Агайманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів). У ході практичної частини семінару учасники мали змогу побувати на родинному святі «Родина, родина – це вся Україна». На згадку про цю зустріч кожен отримав невеличкий подаруночок – гілочку калини, зроблену з бісеру дитячими руками.

 

Фізкультурні змагання «Веселі старти»

 

       Вже стало традицією кожного року у жовтні місяці проводити фізкультурні змагання між дітьми старшої групи та учнями першого класу. Тож і цього року 5 жовтня до дошкільного закладу завітали в минулому випускники дитсадка, а сьогодні це учні першого класу Агайманської ЗОШ I-III ступенів та їх перша вчителька Галкіна Людмила Василівна. Зустріла гостей привітна вихователь Погрібна Лариса Василівна . У змаганнях взяли участь команда пілотів (діти старшої групи) та команда моряків (учні 1 класу ). Отримавши відповідні емблеми до учасників змагань звернулася ведуча – вихователь з привітаннями та запропонувала командам привітатися девізом. Дітей чекали цікаві та веселі естафети: «»Військова таємниця», «Розвідники», «Влучні стрільці», «Солдатська дружба» тощо. Переможцями змагань стали усі учасники цієї цікавої спортивної розваги . Тож на згадку про зустріч діти отримали наліпки «смайлики», свіжі яблучка та фруктовий сік.

                             Ми майбутні олімпійці

З 11 по 15 вересня в рамках Всеукраїнських заходів присвячених Дню  фізичної культури та спорту в школі  проведено «Олімпійський тиждень» .

Школярі нашої школи взяли учать у Віртуальній подорожі «Символи Олімпійських ігор» та презентації на тему «Історія олімпійських ігор».

В  рамках Олімпійського тижня в школі вчителем фізичної культури Володіним Л.С. було проведено спартакіаду та змагання з футболу. До проведення заходів залучилися і класні керівники, які провели Олімпійський урок на тему «Ми майбутні олімпійці».

     Підсумки «Олімпійського тижня» проведено на загальношкільній лінійці.

 

      Спорт робить людей щасливими, щасливі люди не причиняють болю іншим. Тож, займаймося  спортом і нехай буде мир.

Першовересневе  свято в Агайманській школі

    Сонячний яскравий ранок зустрів учнів школи 1 вересня. Усміхнені, веселі школярі із батьками зібралися на святкову лінійку на шкільному подвір’ї. Із привітальним словом до присутніх звернулися директор школи Р.М.Єльцова, голова сільської ради В. М.Сушко ,голова Іванівської районної ради Л.М.Павленко, настоятель Свято-Варваринського храму отець Василій. Гучними оплесками  зустріли наймолодших  учнів,які  зворушливо  розказали  свої перші вірші, смакували смачною кашею  та отримали свої перші в житті нагороди - медалі першокласника.

Мелодійний  дзвінок  покликав школярів та  гостей школи на перший у цьому навчальному році урок

«Нині свято нашого роду! Свято України, її роду!»

 

24 серпня в Агайманській ЗОШ І – ІІІ ступенів пройшло  свято до Дня Незалежності України.

Святкування розпочалися з привітання директора школи Єльцової Р.М. жителів села з Днем  Незалежності України та виконання Державного Гімну.

Після виступу відбулася вікторина про знання свого села, де було визначено і нагороджено переможця.

В ході свята лунали  патріотичні пісні у виконанні шкільних гуртів «Золота коса», «Червона калина», «Дівчата», «Агайманські козачата» та читання віршів у виконанні учня 3 класу Панасюка Назара  та учениці 10 класу Зуб Анастасії.

Прикрасою урочистостей стали яскраві,  захоплюючі, різноманітні конкурси, за які  жителі села мали змогу виграти цікаві призи. Глядачі були в захваті.

 

Шануймо цей день в нашій історії. Поважаймо здобутки наших попередників, бо саме завдяки їхній жертві ми живемо в незалежній самостійній соборній державі.

 

 

 

Останній дзвоник, це дуже велична дата для кожного, адже кожен його чув, кожному він говорив «Прощай, тебе чекає доросле життя».

 

З квітами, у вишиванках та з усмішками на обличчі агайманські  школярі прощаються з ще одним навчальним роком.

Останній дзвінок у п’ятницю, 26 травня, зібра
в на подвірії  школи  все населення села Агайман.
Настанови від вчителів, вітальн
а промова від голови сільської ради , віршики від першачків – так у рідній школі  проводжали своїх випускників. Ті ж дякували рідній школі за усі знання та зі сльозами на очах запевняли, що так добре їм більше ніде не буде.
Голуб.и – в небо, останній дзвінок та гімн – і ось уже випускники вирушають на свій останній урок

Прощання із початковою школою

 

31 травня  учні 4 класу провели свято прощання із початковою школою.

Зустрічали їх батьки, адміністрація школи, вчителі, учні, гості.

Діти, разом зі своєю вчителькою згадували про перші кроки в школі та перші перемоги. Учні та їхні батьки щиро дякували першій вчительці - Галкіній Людмилі Василівні за те, що вона стала для їхніх дітей другою мамою, гарним вчителем та мудрим вихователем. А всьому вчительському колективу побажали  успіхів та нових досягнень.

Також учнів четвертого класу було нагороджено дипломами про закінчення початкової ланки. З великою любов'ю і шаною зверталися до своїх батьків, бабусь, дідусів наймолодші випускники. Для них учні співали пісні, декламували вірші.

    В очах батьків було помітно радість та водночас їх огортав сум, адже наче недавно вони, тримаючи міцно за ручку, привели своїх діток до школи.  Напутні  слова промовила до дітей директор школи Єльцова Раїса Михайлівна. Разом із  учителькою  учні попрощалися з початковою школою та побажали натхнення усім учням.

 Також учні познайомились із своїм новим класним керівником — Матійків Світланою Володимирівною, яка стане для них новим наставником.

Святкова програма закінчилась традиційним вальсом випускників.

«Прощавай, букварику»

 

Маленькими прийшли першокласники восени, для яких все тільки починалося: перші уроки, перші вивчені літери та перша книга, зошити, заповнені несміливим почерком. Нові друзі та зустрічі, свята та шкільні будні.

Їх перший рік в школі пролетів так швидко, а вивчити всього треба так багато! І ось, вже прийшов час прощатися із букварем.

25 травня першокласники провели свято «Прощавай, букварику». Класний керівник першого класу — Дяконенко І.Д., разом із своїми вихованцями підготувала святкову програму. Кожна дитина мала змогу розповісти про те, чого вони навчилися за перший рік у школі, розповідали вірші, розігрували сценки та співали пісень, приймали участь у вікторинах. Свято було дуже цікавим та пройшло в теплій дружній атмосфері.

 

Не менш хвилюючим був цей навчальний рік і для учнів 4 класу — протягом року діти плідно навчалися, здобували нові знання, складали іспити держаної підсумкової атестації,  але настала мить прощання з початковою школою та своїм першим вчителем.

Згідно наказу районного відділу освіти на базі військової частини були проведенні заняття з вогневої підготовки серед учнів 11 го класу шкіл району. ..Учні Агайманської ЗОШ  показали свое вміння та знання з теми -  "Вогнева підготовка"

14 квітня 2017 року відбувся І районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Змагання проводились з метою активізації роботи з відродження й розвитку історичних, патріотичних і культурних традицій Українського козацтва, виховання юних патріотів на засадах національної гідності та високої самосвідомості.
Команда Агайманської ЗОШ взяла активну участь в змаганні та виборола почесне  четверте місце в загальному заліку!.. 2 місце з кульової стрільби, та 3 місце  в конкурсі "Впоряд"

4 квітня Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.

https://e.jimdo.com/app/sa87c05c1d7783547/p119feec9fed9f1a6?safemode=0&cmsEdit=1

http://volodinls.blogspot.com/2017/03/blog-post_31.html#more

 

   Акція «Посади дерево миру»

у Агайманській ЗОШ   

           Завтрішній день залежить від кожного з нас. Не треба розмовляти і уявляти, як міг би з роками змінитися наш край, наша Україна, наша планета, якби кожен посадив та виростив дерево, кущ.  Щоб наша планета була квітучою, зеленою, а  не здригалася від вибухів снарядів.

З метою озелення території закладу колектив школи 1 квітня прийняв участь у Всеукраїнській екологічній акції «Посади дерево миру». На території школи висаджено садженці вишні та калини.

Перші садженці, що було висаджено біля школи  - це  кущі калини, щоб діти, які живуть в Україні, відчували свою причетність до великої справи єдності держави. Калина – символ України . Калина – це наша рідна Україна. Калину саджаємо як символ людської пам’яті і незнищенності народу. саджали кущі з надією й вірою, що калина буде квітнути білим цвітом, квітом миру та втішати шкільну родину.

 Червонії кисті калини

Горять вогнями усіма.

Без калини нема України,

Без народу Вкраїни нема.

  А першими висадили кущі родина Гончаренків.Тато, Юрій Сергійович, учасник АТО, зараз у відпустці. А тому разом з сином Андрієм, доньками Аліною та Аллочкою з радістю прийняв участь у акції.

 

Посадіть калину коло школи,

Щоб на цілий білий світ 

Усміхнулась щиро доля,

Материнський білий цвіт.

Посадіть калину на городі,

Щоб розквітнула земля!

Із роси пречиста врода, 

З неба – почерк журавля.

Посадіть калину коло тину,

Щоби злагода цвіла! 

Буде щедрою родина –

Буде честь їй і хвала.

Посадіть калину коло хати,

Щоб на всеньке на життя! 

Стане кожен ранок святом, 

Дітям буде вороття.

Посадіть калину в чистім полі! 

Хай вона освятить час! 

Рід наш дуже любить волю. 

Хай же воля любить нас! 

Синє небо, злоте поле...

Посадіть калину коло школи. 

А щоб цвіт її не стерся,

Не зів’янув в спориші,

Посадіте коло серця, 

 

Щоб цвіла вона в душі.

******************

В Агайманській ЗОШ під час весняних канікул пройшли змагання з кульової стрільби. У змаганні взяли участь  гуртківці секції  «Кульова стрільба» керівник Володін Л.С.

                                ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

 

ТАВРІЙСЬКА КРАСУНЯ-2017

 

          10 березня 2017 року на базі Іванівської гімназії проведено районний конкурс «Таврійська красуня-2017». Глядачі у залі спостерігали за приголомшливим дійством і не розуміли, як з-поміж усіх цих дівчаток можна обрати найкращих. У конкурсній програмі брали участь десять неймовірних красунь, а серед них найкраща - юна красуня, учениця 8 класу Марушенко Катерина та її група підтримки Векшина Анна та Горюнова Наталія.

    На конкурсанток чекали нелегкі випробування, тому вболівальники щоразу їх підбадьорювали гучними оплесками. Насамперед дівчатка розповідали про себе та свою родину. Красуні демонстрували вміння дефілювати, з’явившись на сцені у красивому вбранні: хтось - у народному, а хтось - у вишуканих сукнях. У цю мить кожна дівчина почувалася справжньою принцесою, від якої неможливо було відвести очей.

   Одним із найзахопливіших виявився конкурс «Музична скринька», в якому учасниці показували свої таланти. Піснями, танцями, віршами дівчаткам вдалося вразити кожного присутнього, вкотре довівши, що у Іванівському районі живуть найталановитіші діти!  Наша конкурсантка присвятила свою пісню всім мамам, які переживають за долю своїх синів – захисників, адже їхні серця і душі десь там на сході з їхніми синами.

   Не оминемо увагою й конкурс «Ось яка я господиня». Конкурсантки готували домашнє завдання - пісну страву української кухні. Чого тільки не було на столі! І деруни, і вареники, і пиріжки, і навіть пампушки з часником які приготувала Катруся разом зі своєю мамою.

  Головною родзинкою свята став конкурс «А у нас вечірка в силі «ретро», в якому дівчата демонстрували сукні та аксесуари 50-60 років ХХ століття та вміння дефілювати. Оцінювало журі оригінальність номерів, артистичність кожної красуні, акторську майстерність, вміння себе презентувати. Усі без виключення цього дня на сцені були неповторними, полонили серця кожного присутнього своєю природною вродою і талантами.  Презентувала показ моди 50-60 років Векшина Анна. Своєю неповторною вродою, чарівністю вона полонила серця глядачів та членів журі.

         Після довгих дискусій журі визнало переможниць: І місце посіла Марушенко Катерина (Агайманська ЗОШ І-ІІІ ступенів),Бабешко Віра (Новосеменівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) - ІІ місце, Домантович Яна (Новодмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) - ІІІ місце. Переможниці нагороджені грамотами КЗ «Іванівський Центр дитячої творчості». Конкурс «Таврійська красуня-2017» ще раз продемонстрував, що всі дівчатка дійсно гарні. Вони вміють майстерно презентувати власний образ, розумні, талановиті, стильні… Вони прекрасні! І кожна – переможниця.

 

******************

«Звучи над нашим рідним краєм ,безсмертне слово Кобзаря»

 

        09 березня 2017 року, з метою відзначення 203 річниці від дня народження видатного  сина України Т.Г.Шевченка, в Агайманській ЗОШ проведено урочисту виховну годину «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря». До підготовки та проведення заходу були залучені всі члени колективу школи: прикрашали зал, розучували вірші, готували малюнки, оформляли виставку творів поета, знайомилися з його художніми роботами. У виконанні школярів прозвучали  твори поета. З особливим запалом  декламувала «Заповіт» учениця 9-ого класу Дяконенко Д., який прозвучав останнім акордом на святі.

******************

Мовознавчий турнір «Наша мова калинова»

в Агайманській ЗОШ

24 лютого в рамках  проведення декади  української мови та літератури між учнями 8 – 9 класів відбувся турнір юних мовознавців (Вчителі Любченко І.А. ,Середняк Ю.О.)

Право називатися кращими мовознавцями виборювали дві команди: «Калина» (8 клас) , «Українці»(9клас). Учасники турніру  із захопленням редагували речення, відгадували загадки, доповнювали прислів’я , давали відповіді на запитання мовознавчого характеру, співали українські пісні. Першість у змагання здобула команда «Калина» (8 клас)

 

Найкращі знання української мови продемонстрували Марушенко Катерина , Зуб Анастасія, Бабакова Євгенія, Герасимов Єгор, Мороз Олександр , Воронков Олександр.

******************

Правовиховна робота в школі як передумова формування правової свідомості особистості

 

    24 лютого вчителем  правознавства Тріщовою І.М. було проведено для учнів 9-11 класів тренінг «Закон і ми». На заняття був запрошений  інспектор сектору реагування патрульної поліції, лейтенант поліції Бєліков К.О.

******************

Дайджест тижня фізики

Іде  тиждень фізики . «Диво?Ні , фізика!»

З 13 лютого по 17 лютого 2017 року в Агайманській  школі проведено тиждень фізики вчителем Тріщовою Людмилою Ігнатівною.

В понеділок 13 . 01. 2017 року  на загальношкільній лінійці відбулося відкриття тижня фізики . Оформлено стенд . Де розмістилися класні стіннівки,цікаві малюнки ,кросворди, ребуси, вікторини,безліч «Чому» навколо нас , «А чи знаєш ти ?», «Цікаве поруч». Учні 8 класу творчо підійшли до відкриття тижня, проявивши свої поетичні та музичні здібності. Особлива увага звернена учнів на внесок у розвиток фізики українських вчених . Відкриття тижня досягло своєї мети. В стислому форматі творчо для учнів школи було донесено значення такої науки , як фізика. Про яку так сказав  видатний вчений ,лауреат Нобелівської премії Резерфорд , що всі науки «діляться на фізику і колекціонування марок».

Завершила перший день тижня рольова гра «Суд над мобільним телефоном» для учнів 7- 11 класів. Метою  її було ознайомити учнів з досягненнями та можливістю мобільного зв’язку , переконати необхідності обмежень під час користування ним; виховати в учнів культуру спілкування через мобільний телефон. Всі учні щиро хотіли : одні – звинуватити, інші – виправдати мобільний телефон. Були живі емоції , дії. Зрозуміло всім стало що неграмотне користування мобільним телефоном може призвести до тяжких хвороб. Кожен учень замислився ,щодо правил користування мобільним телефоном. Внаслідок того , що мобільний телефон було виправдано , учні заслухали наказ по школі ,   черговий  раз учні повторили правила користуванням мобільного зв’язку в школі.

 

Вівторок 14.02.2017 року Проведено учнівську конференцію на тему « Гайді - Марі Стефанишин – Пейпер – українка , що побувала в космосі».

 

Виступи учнів супроводжувалися відповідними слайдами , музичним супроводом : пісня «Цвіт України», «Така її доля», «Подих рідної землі». Звучали поетичні рядки у виконанні учениці 9 класу Дяконенко Дар’ї . Використано фото сімейного архіву , сьогодення : зустрічі з Президентом України В.А.Ющенко під час візиту Гайді до України, багатьма родичами у Новому Яричеві Львівської області. На конференції учні зробили висновок Гайді - Марі Стефанишин – Пейпер – героїчна жінка , яка народилася, зросла , здійснила героїчний подвиг на американській землі , але духом і помислами вона завжди була українкою , завжди пам’ятала про своє коріння.

Середа 15.02.2017 року  Урок – лекція «Фізики лауреати Нобелівської премії » для учнів 11 класу . Вчитель зробив біографічний нарис про Альфреда Нобеля і значення Нобелівських премій . Звернула увагу . що Нобелівську премію почали вручати з 1901 року, першим лауреатом Нобелівської  Премії був В.Рентген . Марія Складовська – Кюрі – двічі лауреат Нобелівської Премії (в області фізики і хімії). Викладач ознайомила учнів з винаходами в області фізики радянських вчених і українських науковців незалежної України , які отримали Нобелівські Премії.

 

В цей же день розпочала роботу виставка «Школа креативного мислення» вчителя фізики , трудового навчання  Тріщової Л.І. та  її вихованців. На ній були представлені роботи виконані різними техніками: ниткографія, ізонитка, квілінг, аплікація,роботи з природного матеріалу та інші… Найкращими  роботами учнів   з креативним   мисленням визнано : Горінової Н.,Векшиної А, Марушенко К,Дяконенко Д, Бабакової Є,Тарликової Ю,Соколенко Л, Овчарова М,Чай Н, Панасюк М та Панасюк К.

Четвер 16.02.2017 року. Проведено фізичний вечір на тему : «Фізики вміють жартувати» для учнів 6-11 класів. На вечорі розширено  знання учнів життєписами багатьох відомих фізиків.  І .Ньютон,В .Рентген ,П.Капица,А.Ампер,Г.Галілей,М.Фарадей,А.Ейнштейн та інші  були геніальними людьми,але водночас скромними  , привабливими ,мали добре почуття гумору , іноді навіть здавалися дивними , незібраними ,в їхньому житті траплялися анекдотичні випадки,різні цікаві історії , про них складали легенди. Учні довели що це ніяк не зменшувало їхніх визначних заслуг. Поведінка геніїв була неординарною, мислення оригінальним,а результати незвичайні. Весь вечір лунали пісні на відомі мелодії про фізику. Розігрувалися мініатюри, розповідалися гуморески,байки ,легенди , курйозні випадки. На завершення вечора чарівники у відповідних костюмах провели цікаві досліди із залученням глядачів. Вечір вніс позитивні емоції у шкільний колектив, який розпочався гімном фізиків, а закінчився маршем фізиків у виконанні В.Висоцького. Вечір розкрив невідомі можливості,таланти деяких учнів школи.

П’ятниця  17.02.17 року. Підведено підсумки тижня фізики , оцінено класні стіннівки, малюнки, активність учнів  та класів  у проведенні заходів. Для більшого заохочення учнів  школи до участі в позакласних ,позашкільних заходах журі справедливо оцінило внесок класів, учнів у проведенні тижня фізики. Присуджено такі місця :

І місце – 8 клас;

ІІ місце – 7 і 9 клас;

ІІІ місце – 11 клас.

 

Винесли подяку найактивнішим учням, а також майбутнім фізикам – учням 6 класу .

******************


Боковая панель

Контакти:

 с.Агаймани,                  вул. Українська, 2

 Тел.: 2-81-40

 email:  frunzechool@meta.ua