Врученння свідоцтв у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 «Золота молодь України»

Сьогодні у нас свято, якого немає у жодному календарі – воно буває лише раз у житті кожної людини. Але не зважаючи на це, в ньому зустрічаються біль розлуки і світлі надії, сум прощання і радість зустрічі з майбутнім – це день закінчення школи та отримання Свідоцтва про загальну середню освіту.  Ось і зараз  прийшов  час, коли  єдина  для  7 випускників нашого  села  стежина, якою вони прямували протягом 11 років навчання, розійдеться у різні напрямки.

Заступник директора з НВР Бєляєва Л.А. вручила випускникам той довгоочікуваний шкільний Оскар, ту зачепилівську пальмову гілку, той Золотий глобус  знань і мудрості – Свідоцтво про загальну середню освіту та Дяконенко Дар'ї Похвальну грамоту у вивченні фізики , на завершення   побажала їм:

 Ідіть в життя замріяні, вродливі,

Між квітами і добрими людьми,

Несіть свої і мрії і надії,

Хай вірність і любов в серцях живуть

Хай Україна-мати порадіє

Благословляєм всіх в щасливу путь.

«Тато - захисник своєї сім’ї та своєї країни».

       Наші батьки - найближчі для нас люди в усьому світі.

«Тато» й «мама» - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою.       

       В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Не залишились осторонь  і вихованці пришкільного табору «Тавричаночка» , 13 червня у них відбулася захоплююча квест-гра : «В пошуках найкращого татуся». Діти виконували різноманітні завдання : складали карти-пазли , шукали підказки по карті, малювали на асфальті портрет  «Щасливої родини»,відгадували ребуси.

Ми раді що у нас з’явилася нагода ще раз вшанувати наших татусів та подарувати їм море позитивних емоцій.

 

 

«Спорт – здоров’я, спорт - це  сила, що дають всім дітям крила»

     Одним із головних завдань сучасної школи є виховання здорової дитини, охорона її здоров'я. Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я .
Мета дня – привернути увагу  громадськості  до питань охорони здоров’я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя.

 

      5 квітня  учні  школи  взяли участь у загальношкільному проекті  «День здоров’я». Для всіх учнів школи було проведено урок здоров’я.  Говорили про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини. А для учнів 3-4 класів (класні керівники Володіна І.Л. та Дяконенко І.Д.) було проведено спортивне свято «Спорт – здоров’я, спорт - це  сила, що дають всім дітям крила». На початку свята перед командами виступила шкільна агітбригада за здоровий спосіб життя  «Біоритм», а потім команди відбулися командні змагання. Перемогла  дружба, веселий настрій. День здоров'я та спорту пройшов цікаво, весело, в доброзичливій атмосфері та сприяв зміцненню нашої шкільної сім’ї.
Дякуємо всім
учасникам веселого, цікавого  спортивного свята.

Засідання круглого столу «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього»  у Агайманській ЗОШ

 

 З метою вшанування традицій боротьби за Незалежність і Соборність України 2 квітня 2019 року  в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся круглий стіл, присвячений  річниці початку Української революції 1917-1921 рр. “Діячі Української революції ” для учнів 7 класу (класний керівник Середняк Ю.О.). Захід розпочався словами  «Історія будь-якого народу містить періоди, які є вирішальними та доленосними в його житті. Адже хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Українська революція 1917-1921 рр., безумовно, має найважливіше значення для          процесу українського державотворення, адже саме тоді було проголошено   незалежну українську державу. Проте шлях до цього кроку тодішньої української влади був  дуже непростим, сповненим нерішучістю, сумнівами і навіть помилками. Наше завдання –  зрозуміти, як відбулось проголошення самостійної української державності і які це мало наслідки.

 

                                                                                           Слава Україні!

Національна гвардія України. Честь. Мужність. Закон.

 

      До Дня Національної гвардії України учні 8-11 та 9-10 класів Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів влаштували інтелектуально-спортивні змагання на визначення найкмітливіших та найспритніших під гаслом: «Військо сильне духом». Змагання проведені з метою вшанування служби військових. Діти з яскравими та щирими емоціями брали участь в естафетах, конкурсах та інших різноманітних суперництвах. Школярі виявляли неабияку волю до перемоги та командний дух, підтверджуючи, що вони також справжні гідні українці, які у подальшому готові вірно стояти на захисті українського народу. 

«Вода для всіх»

 

22 березня, ми відзначаємо Всесвітній день води. Головне завдання цього дня – нагадати кожному учню, працівнику школи про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі, формування культури водовикористання, виконання правил особистої гігієни.

Цього року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів  всі заходи до цього дня пройшли під гасло «Вода для всіх». Протягом дня учні школи разом  з класними керівниками  проводили екологічні ігри, конкурси малюнків, комп’ютерних презентацій. Учні 9-11 класів провели бесіди, семінари, круглі столи «Турбота про наші водні ресурси є справою кожного», «Чи достатньо води в світі?»(Любченко І.А.,Сілін Г.В.).

На завершення дня відбулася виховна година у 3 класі (Дяконенко І.Д.) на тему : «Вода для всіх». На свято були запрошенні учні 2 класу, для молодших товаришів учні зіграли справжнє дійство. До них завітали  Чарівник , Нептун, Джерело , Річка, Рибка які, закликали учнів берегти воду, не забруднювати та раціонально її використовувати. 

«Євроінтеграція України – шлях у майбутнє».

 

В Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено ряд цікавих та змістовних заходів, які популяризують рух країни до європейського співтовариства,Шкільним бібліотекарем Щербань Н.В. організовано виставку літератури «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє». Для учнів 4 класу (Володіна І.Л.) проведено квест «Євроказкарія»  в ході якого діти  мали змогу  порівняти вчинки героїв казок світута  віднайти власні риси характеру. Вчителі-предметники провели тематичні уроки з географії про «Співробітництво та перспективи України і Європейського Союзу» для учнів 10 класів (Куліш В.В.). 

Антикорупційний урок  «Знаю права і змінюю світ»

 в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

Формування нової правової країни вимагає розуміння кожною людиною відповідальності за свої вчинки та ланцюгову природу корупційних дій. Саме це було покладено в основу уроку «Знаю права і змінюю світ», який було проведено класним керівником  11 класу Сіліним Г.В..

 

Під час уроку учні  переглянули відео звернення директора  Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра, обговорили можливі шляхи подолання корупції. Кожним словом, кожним рішенням ми формуємо  уявлення  дітей про добро і зло, хороші і погані вчинки, показуємо моральні зразки поведінки, викликаємо бажання бути кращими, добрішими.

«Українські добровольці є взірцем патріотизму та героїзму, самовідданості та відваги, вірності народові України»

 

З метою подальшого зміцнення патріотичного духу в учнів, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, популяризації подвигу захисників  України у зоні проведення Антитерористичної операції, підвищення формування військово-патріотичного виховання шкільної молоді та піднесення престижу військової служби в ім’я інтересів Вітчизни у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені заходи:  бібліотечна виставки на тему  « «Добровольці сьогодення – пам’ять про загиблих» (Щербань Н.В.), урок–диспут в 11 класі на тему  «Чи міг би я стати добровольцем?» (Сілін Г.В.); класні години в 5-9 класах «Мужність і честь українських захисників-добровольців», «Пам’ятаймо героїчні вчинки»,  «Їх імена ми пам’ятатимемо завжди» (Матійків С.В.,Середняк Ю.О.,); перегляд  документального фільму «Україна від козацьких часів до сьогодення»(Соколенко С.В.), організовані виставки малюнків (їх передано  воїнам у зону АТО). На уроках «Захисту Вітчизни» для учнів було проведено тренувальне заняття  із розбирання та збирання автомата   (Володін Л.С.) . Підсумком всіх заходів стала загальношкільна  лінійка,  на якій   хвилиною мовчання  та запалюванням вогнику пам’яті вшанували загиблих захисників Батьківщини.

«В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе »

З 4  по  7 березня в Агайманській  ЗОШ І-ІІІ ступенів проходили Шевченківські дні під девізом : «В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе …».Щодня на першому  уроці звучали поетичні хвилинки,де зачитувалися рядки поезій великого поета про рідну Україну, про її красу та велич. На початку урочистостей учні 9 класу разом зі своїм вчителем Середняк Ю.О. провели тематичну лінійку , присвячену початку Шевченківських днів у школі. Десятикласники  підготували  антрепризу «У серці зоріє святе ім’я Генія» (Любченко І.А.). Учні молодших класів оформили виставку дитячих малюнків «Мені тринадцятий минало…». Для 5-6 класів проведено літературну вікторину «Сторінками Кобзаря» (бібліотекар Щербань Н.В.)

 

 

Зі святом любі, жінки!

З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у Агайманській школі. Першими порадували своїми привітаннями, своїми виступами молодші учні. Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям.Теплі слова побажання і привітання всім жінкам підготували і старші учні. Звучали вірші, гуморески, різні інсценування. Хлопці показали себе справжніми чоловіками. А на завершення святкової програми учні 11 класу подарували вчителям – жінкам фільм привітання «Зі святом Вас , любі жінки!»

 

 

                 «На порозі дорослого життя»

 

Вибір професії - одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у житті. Це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів і необхідності враховувати різні фактори.

Відмінною особливістю молодої людини 16-17 років є те, що саме в цей, завершальний період навчання в школі перед ним стоїть складне завдання - здача іспитів, в тому числі і ЗНО. Адже від підсумкових результатів залежить майбутнє, можливість реалізувати себе у виборі професії.

Таким чином, випускникам притаманне почуття тривоги, навислої загрози, в основі яких лежить страх упустити шанс самореалізації. Психічне напруження, яке відчувають учні 11 класу, різко зростає у другому півріччі.

Але випускники, як, втім, і всі діти, потребують підтримки і розуміння  батьків. Саме про роль батьків у складанні іспитів і проектуванні професійного життєвого шляху своїх дітей  йшла розмова на батьківських зборах учнів 9,11 класів.

 

 

«Герої не вмирають»

     «Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен учень Агайманської школи, згадуючи Героїв Небесної Сотні. З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у  школі пройшли виховні заходи: години спілкування «День пам’яті Небесної Сотні» (для учнів 1-4 класів Галкіна Л.В.), «Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні» (для учнів 5-7 класів Середняк Ю.О., Матійків С.В.), «Зима, що нас змінила» (для учнів 8-9 класів Куліш В.В., Тріщова І.М.), година пам’яті «Вони завжди у наших серцях» (для учнів 10-11 класів). Учні початкової школи провели акцію «Герої не вмирають…». Вони виготовили білих голубів та розмістили на карті України в знак пам’яті про загиблих на Майдані.

Слава Україні! Слава Героям!

 

Україна – це на все життя! Україна - понад усе!

«Поезія у Ліни неповторна…»

     15 лютого в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся шкільний етап  фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

     Основне завдання цього унікального, єдиного в Україні заходу – популяризація та презентація творчості нашої сучасниці, поета світового масштабу - Ліни Василівни Костенко.

     В  заході взяли учать учні 2-11 класів. На початку заходу учні переглянули презентацію про життєвий і творчий шлях поетеси. Потім читці, виконуючи поезію Ліни Василівни, серцем торкалися до чар неперевершеного слова поетеси. Щедра на добро, спрагла до щастя і волі українська душа геніальної Ліни надихала учасників  на еталонну висоту виконавської майстерності. Натхнена поезією Ліни Костенко учениця 10 класу Марушенко Катерина прочитала свої власні вірші, присвяченні поетесі «Триптих: Жінка. Поетеса», які перемогли на шкільному етапі. Всім цим дійством вміло керувала талановитий викладач української мови та літератури Любченко І.А. Зворушливо, натхненно, з гордістю і талановито лилася поезія Ліни Костенко з уст виконавців на фестивалі.

Профорієнтаційна зустріч з випускником

     В рамках профорієнтаційної роботи випускник Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів Похилий Владислав Євгенійович, а тепер студент Державного навчального закладу «Мелітопольського вищого професійного училища» відвідав школу, в якій навчався і провів цікаві змістовні зустрічі з учнями 9 та 11 класів.

      Майбутнім абітурієнтам була надана вичерпна інформація про навчання в «Мелітопольському вищому професійному училищі», правила вступу, перелік документів, особливості організації освітнього процесу.

Старшокласники з цікавістю слухали інформацію про училище і ставили питання щодо умов вступу, проживання та студентського дозвілля.

 

      На завершення учні подякували за гарну зустріч та висловили побажання про продовження таких заходів на майбутнє. В свою чергу студент розмістив інформаційні буклети з відповідними контактами на дошці оголошень у школі.

Відбулися  виховні заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня виводу військ з Афганістану

 

           В історію афганської війни вписали свою сторінку  молоді хлопці з села Агаймани, які потрапили на цю страшну війну. Через жерло цієї війни пройшло п’ять молодих хлопців: Новіков В.А., Козлов Ю.Г., Смолін П.В., Піскоха Г.Ж., Яценко М.М.  Саме таким мужнім хлопцям-героям і була присвячена виховна година у 8 класі  «Крізь пекло Афганської війни» (класний керівник Куліш В.В.). Усі присутні на цьому заході пройнялися повагою до подвигу наших воїнів-інтернаціоналістів, тому були схвильовані, а в декого на очах бриніли сльози. Таке забути неможливо і ми не маємо права це робити: "І пам’ять ожива пекучим щемом ран, ніколи не забути нам тебе, Афганістан." Крім того, з метою відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в школі були проведенні такі заходи: урок-реквієм «Болить і досі всім Афганістан» для учнів 9 класу (вчитель історії та права Тріщова І.М.), імпреза «Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча пам’ять!» для учнів 10-11 класів (заступник директора Соколенко С.В.), бібліотечний урок та викладка літератури на тему: «Пам'ять без кордонів» (бібліотекар Щербань Н.В.), військово-спортивні змагання «Вчимося захищати Батьківщину» (вчитель фізичної культури Володін Л.С ). Ще довго Афганістан буде щеміти в грудях багатьох із нас – загиблих не повернути. Наша пам'ять буде свято зберігати ці афганські втрати.

 

Ви десь помітили жарину – її ви швидко погасіть,
Бо з іскри може все згоріть.
Всі знайте вимоги пожежні і будьте пильні й обережні!

«Пожежна безпека очима дітей!»

 

    Вогонь завжди потрібний людям, сила вогню дуже велика. На жаль, вогонь приносить людям не тільки добро, радість і втіху, а й прикрощі. Чому? Бо може виникнути пожежа. Але пожежа сама собою не виникає. Причиною виникнення є неправильна поведінка дитини з вогнем. А яка різниця між вогнем і пожежею? Вогонь можна загасити заливши водою, засипати піском. А коли ми не в змозі без допомоги пожежних дати раду горінню – то це вже пожежа. І в такому випадку ми звертаємось по допомогу, дзвонимо 101, в пожежну охорону. З метою захисту життя і здоров’я учнів було проведено конкурс малюнків на протипожежну тематику  «Пожежна безпека очима дітей!». Активними учасниками стали учні 2-8 класів, яким в ході конкурсу класні керівники пояснювали як потрібно себе поводити і те, що потрібно знати при пожежі.

«Пам’ять про героїв стукає в наші серця»

Народе мій, пишаюся тобою:

Понад Майданом сонця лик сія...

Ми – нація! Хай знають всі у світі!

Слава Україні! Героям слава!

В рамках проведення заходів до знакових подій, пов'язаних з Революцією Гідності, 06 лютого 2019 року, в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся виховний захід «Пам’ять про героїв стукає в наші серця».

В фойє актового залу було виставлено бібліофотосушку – експозицію світлин, на яких закарбовані зворушливі, тривожні і трагічні моменти тих подій. Учні читали вірші «Революція, що змінила країну».

Для дітей демонстрували відеопрезентацію документальних фільмів про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні «Біль мого народу».

Вивчаємо правову абетку

 

      Сьогодні, як ніколи, зростає співпраця школи з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти в дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. 30 січня з метою попередження та профілактики правопорушень, запобігання булінгу; розвитку правової та здоров’язберігаючої компетенції відбулася зустріч з тимчасово виконуючим обов’язки заступника начальника Каховського ВП ГУНП Іванівського району ВП в Херсонській області Косенковим А.Г. та начальником сектору превенції Каховського ВП ГУНП Іванівського району ВП в Херсонській області Самойленком В.В. Під час зустрічі гості розповіли учням про відповідальність за скоєння правопорушень; ознайомили з переліком правопорушень, за які передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність; звернули увагу на проблеми, які породжуються вживанням алкогольних та наркотичних речовин. Гості також відзначили, що незнання законів не звільняє від відповідальності і підкреслили необхідність вивчення правознавства. Окремо виділили питання про співвідношення прав та обов’язків дітей. Гості підкреслили, що права дитини мають бути захищені і ознайомили учнів з переліком їхніх прав. Косенков А.Г. ознайомив з новими законами України про булінг та домашнє насилля. Він наголосив про недопустимість насилля в сім’ї і ознайомив учнів з контактними даними ювенальної поліції та телефонами гарячої лінії «Булінг». На закінчення зустрічі гості запропонували учням, які мають бажання вступати до Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ, взяти направлення від Іванівської поліції. Адміністрація школи та учнівський колектив вдячні представникам цих служб за співпрацю і високий професіоналізм та сподівається на подальші зустрічі.

              Фізики - дослідники в гостях у першокласників

 

        Цікаво  та незвичайно закінчився тиждень «Світ захоплень» для першокласників Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Урок «Я досліджую світ » перетворився на справжню фізичну лабораторію, адже в гості до малюків завітали десятикласниці  Векшина Анна, Марушенко Катерина та їх наставник Тріщова Л.І. Учні з небувалим інтересом спостерігали за «магічними»  перетвореннями, які виконували юні фізики – дослідники.  Кожен дослід став для першокласників справжнім відкриттям,   дав змогу власноруч пересвідчитися в небувалій силі науки. З неменшим ентузіазмом демонстрували свої здібності десятикласниці, адже Векшина А. мріє по закінченні школи стати вчителем фізики у власній школі.

Тиждень математики в Агайманській школі

 

З 17 по 22 грудня у Агайманській  школі проводився тиждень математики. Під час якого вчителями математики Сіліним Г.В.,Матійків С.В та Тріщовою Л.І.  були проведені різноманітні ігри, конкурси та змагання, в яких були задіяні усі учні школи. Дітлахи спробували свої сили у математичних квестах,брейн-рингах , які для них підготували вчителі математики. Діти отримали масу позитиву та гарного настрою, а головне – дійшли до перемоги.

Крути – приклад героїчної боротьби української молоді

 

    29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути відбувся бій, під час якого вдесятеро більша армія більшовиків розгромила добровольців – київських студентів та бійців вільного козацтва. Цей бій став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

    Пам’яті цих подій в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведені такі заходи:

- урок пам’яті для учнів 10 класу на тему: «Вони славу здобували України біля Крут» (класний керівник Любченко І.А.);

- учнями 11 класу переглянуто та обговорено історичний фільм «Бій під Крутами» (класний керівник Сілін Г.В.);

- для учнів 2-3 класів проведено засідання за «круглим столом» «Крути – приклад героїчної боротьби української молоді» (шкільний бібліотекар Щербань Н.В.).

«Голокост: Чужого горя не буває»

    У січні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день згадують переслідування і геноцид євреїв нацистами і колабораціоністами 1933-1945 роках.

   У рамках заходів, приурочених до цієї події  було проведено інформаційну лінійку «Голокост: злочин проти людства». В класних колективах 5-11 класів проведено Уроки пам’яті «Історія скорботи та героїзму», а вчитель історії Тріщова І.М. прочитала лекції для старшокласників «Трагедія Голокосту». Класний керівник 8 класу Куліш В.В. провела годину-реквієм «Голокост: Чужого горя не буває».

   У шкільній бібліотеці оформлено виставку історичної та публіцистичної літератури, присвячена подіям Другої світової війни «Скорботна свічка пам’яті святої».

   У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої – Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

Охорона праці – моє безпечне майбутнє!

     В Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом січня проходив конкурс  дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

     Головна мета конкурсу - виховувати небайдужість до цінності свого життя і здоров'я, формувати високу культуру безпечної праці.  В конкурсі взяли  участь учні 1-7 класів. Переможцями стали: Прокопюк Надія, учениця 7 класу, Орлова Варвара, учениця 5 класу, Матійків Богдан, учень 4 класу, Климович Аріадна, учениця 7 класу.

     Активність учасників конкурсу свідчить про небайдужість молоді до здорових та безпечних умов праці у різних галузях виробництва та суспільного життя.

«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»

     Державне свято День Соборності України учні школи відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 5 – 7  класів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради незалежності», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?». Під час  свята діти згадали важливий момент  історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

 

     У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка  літератури «Тільки в єдності наша сила». Також діти намалювали  яскраві малюнки та газети, приурочені до Дня Соборності. А щоб підкреслити значення свята , одягнулися у вишивані сорочки. 

Родина до родини – народ

     На Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Як велика ріка бере початок і силу з малого джерела, так і наша держава починається з родини. А родина до родини – народ.

 

    14 січня в Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася родинна зустріч з майстринями вишивки бісером родин Бабакової Л., Латуші Н., Латуші Ю. та класами, де навчаються їх діти і онуки. Майстрині познайомили дітей зі своїми роботами.

Новий рік

 

     Новий рік! Ці два слова і у дорослого, і у малечі асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами.  Весело пройшло новорічне свято у нашій школі для учнів 1-4 класів «Пригоди Пана Коцького під Новий рік». Учасниками були герої мультиків та казок. Цікаво виступали класні колективи 5-11 класів на новорічному святі «Казкові пригоди Діда Мороза». Вони вразили глядачів веселими сценками. 

Відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Іванівського району

     21 грудня 2018 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Іванівського району.

     Дослідницькі роботи представили: Векшина Анна (Керівник Єльцова Р.М.), Марушенко Катерина (Керівник Тріщова Л.І.).

Свято Миколая

     До дітей  завітали депутат районної ради  Марченко С.О в образі Святого Миколая з торбиною подарунків та протоієрей Свято – Варваринського храму отець Василій. Вони звернулися до дітей з привітанням з нагоди свята, побажали їм добробуту, миру, закликали бути добрими, щирими, зростати на славу нашій Україні. Задоволенню дітей не було меж, коли Святий Миколай сказав:

«Я – Святий Миколай і покинув я рай,

Щоб на землю прийти, чемних діток знайти.

Хто був добрим, не сварився і з увагою учився,

Щирим був і був слухняним, подарунок враз дістане».

 

    Солодощі були придбані за рахунок батьків. Крім того учням 1-4 класів солодощі надав протоієрей Свято – Варваринського храму отець Василій. Солодощі отримали всі діти, подякували гостям пообіцявши, що завжди будуть між собою як одна родина.

Тиждень права в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

     З 10 по 14 грудня в школі проходив тиждень права. Метою тижня було збагатити знання, уміння та навички учнів із питань морально-естетичного спрямування; сприяти формуванню правової свідомості особистості; удосконалювати уміння логічно мислити; виховувати доброзичливість, людяність, тактовність, відповідальність. В рамках тижня відбулися: загальношкільна інформаційна лінійка «Права людини – права дитини» (вчитель історії та права Тріщова І.М.); тематична виставка юридичної літератури «Шляхами правових знань» (Щербань Н.В.);виставка стінгазет «Знай свої права та обов’язки » (класні керівники); тренінг «Закон і ми» для учнів 9 класу (вчитель історії та права Тріщова І.М.); тестування «Чи знаю я свої права» для учнів 7-11 класів (вчитель історії та права Тріщова І.М.); гра-подорож «У країну прав» для учнів 1 – 4 класів; рольова гра «Моделювання судового процесу» для учнів 10 класу (вчитель історії та права Тріщова І.М.); єдиний загальношкільний урок права «Права дитини – права людини» (заступник директора з виховної роботи Соколенко С.В.). Учні з великим задоволенням залучалися до соціологічних опитувань, виставки малюнків на правовиховну тематику, конкурсу плакатів та їх захисту.

Благодійна акція «Мистецтво - заради життя!» в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

     На початку грудня колектив Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримав запрошення від Херсонського обласного Центру народної творчості спільно з працівниками онкогематологічного відділення Херсонської обласної лікарні взяти участь у благодійній акції «Мистецтво - заради життя!».

    Діти радо погодилися та виготовили справжні витвори мистецтва для реалізації на благодійній акції 19 грудня під час відкриття обласної Новорічної ялинки.

Зимові свята України в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

    3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Саме тому 13 грудня відбулося свято на честь Андрія Первозванного "Зимові свята України", яке зі своїми учнями підготували класоводи 2-3 класів Галкіна Л.В. та Дяконенко І.Д. Гостями та безпосередніми учасниками були учні молодших класів школи. В ході заходу діти ознайомились з зимовими святами, пограли у веселі ігри. Цілу годину у святково прибраному класі звучала музика, лунали пісні, виконувалися запальні танки. Усі діти залишись приємно задоволені заходом.

Агайманські першокласники привітали працівників сільської ради з Днем місцевого самоврядування 

    Радість, вдячність та гарні побажання – ось ключові враження сьогоднішньої зустрічі.

    6 грудня, напередодні свята Дня місцевого самоврядування, наймолодші школярі Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів завітали в гості до сільської ради, щоб привітати зі святом та висловити щирі слова подяки депутатам та працівникам. Першокласники поділилися своїми враженнями від навчання в Новій українській школі, розповіли про досягнення та мрії.

    Зі словами найщиріших побажань до дітей звернувся сільський голова Володимир Сушко.

 

    Прощаючись з гостями, працівники сільської ради пригостили малечу смаколиками.

Свято наближається…

     6 грудня в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено шкільну виставку – конкурс «Букет замість ялинки» з метою пропаганди серед учнів бережливого ставлення до природи, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності учнівської молоді, формування практичних умінь та навичок з виготовлення новорічних композицій, подарунків, ялинкових прикрас, виробів декоративно-прикладного мистецтва, які символізують та відображають регіональні традиції в народній творчості.

     У конкурсі взяли участь 3-11 класи в номінаціях «Новорічна композиція», «Новорічний подарунок», «Альтернативна ялинка», «Стилізована ялинка».

 

Діти підготували не тільки композиції, а також захист до них. Кожен клас запропонував свою невеличку новорічну казку... За висновком журі всі композиції відображали святковий настрій та мали новорічне спрямування.

Час обрав нас

     5 грудня весь світ відзначає Міжнародний день волонтера. Сьогодні волонтерство стало в Україні необхідним, як ніколи, адже направленої допомоги окремих добровольців та волонтерських організацій потребують солдати нашої армії, окремі підрозділи, переселенці, поранені в АТО та їхні родини.

 

     В Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів працює волонтерський загін «Грані добра», голова загону - учениця 10 класу Векшина Анна. Члени загону ініціювали збір коштів постраждалим жителям міста Ічні, взяли участь в акції «Від серця до серця», «Дякую Захисникам!», під час проведення яких виготовляли обереги та малювали малюнки. Саме в цей день члени волонтерського загону організували вітамінні перерви для учнів початкових класів.

День Збройних Сил України

      6 грудня відзначається День Збройних Сил України і всіх майбутніх захисників привітали на святковій лінійці. Під час перерв усі бажаючі могли створити величезний колаж малюнків з гаслом: «Ми за волю, ми за мир…». З учнями 9-11 класів було проведено виховну бесіду «Загальний військовий обов’язок». Вчитель «Захисту Вітчизни» провів показові заняття зі збирання та розбирання автомата Калашникова для учнів 9-11 класів.

    Ми, нинішнє покоління, повинні віддати шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо-жовтий прапор свободи в нашій державі Україні. Українські юнаки повинні бути свідомим, що проходячи службу в армії, вони стають захисниками своїх матерів, сестер, коханих дівчат, рідного села чи міста, де проходило дитинство чи юність.

 

    Ми, нащадки тих славних лицарів, мусимо знати наше минуле. А хлопці мають готуватися за прикладом козаків до служби у війську. І хоча країна наша мирна та ми ж повинні вміти в разі потреби захистити свою землю, як це робили козаки.

ПРАВОВИХОВНА ЗУСТРІЧ

     Згідно річного плану роботи служби у справах дітей Іванівської районної державної адміністрації здійснена перевірка стану виховної роботи Агайманської ЗОШ I-IIІ ступенів з питань соціального захисту дітей, попередження правопорушень, бродяжництва, бездоглядності, насильства щодо дітей в сім’ї, негативних звичок серед дітей, пропусків занять без поважних причин, виконання ст.35 Закону України «Про освіту» в частині отримання середньої освіти дітьми.

   03 грудня 2018 року начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Тетяною Рубан, начальником відділу Іванівського бюро правової допомоги Юрієм Ведмецьким та начальником відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Валерією Кириченко проведена профілактична лекція з учнями Агайманської ЗОШ на тему: «Попередження та профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Несення відповідальності за скоєні злочини. Профілактика шкідливих звичок» та проведено анонімне анкетування на тему: «Булінг в школі».

 

    Також дітям презентовано відеоролик «Юридичний самозахист. Права дитини в Україні».

«Твори добро на радість людям» або Тиждень до Міжнародного дня людей з інвалідністю

     З 25 листопада по 03 грудня 2018 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходили заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

     Учні школи взяли активну участь у Всеукраїнській благодійній акції «Назустріч мрії». Зібрані волонтерами кошти були перераховані на рахунок Міжнародного благодійного фонду «Сильні духом». Під час проведення акції «Теплі долоньки» надано матеріальну допомогу учням школи, які виховуються у сім’ях, що тимчасово опинилися у кризовій ситуації. Проведено тематичні години спілкування «Дивіться на нас, як на рівних», акцію милосердя з надання шефської допомоги одиноким односельчанам «Так важливо зрозуміти та підтримувати», оформлено виставку дитячих творчих робіт «Повір у себе». Для учнів 1-4 класів проведено уроки доброти «Твори добро на радість людям», «Сонце – символ доброти» (класні керівники Володіна І.Л., Галкіна Л.В. та Дяконенко І.Д.).

     У цей День ми бажаємо всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров’я, наснаги та успіху. Захищаючи і поважаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо і поважаємо своє людське обличчя.

«Зроби свій вибір на користь здоров’я»

     Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти і менш за все береже. Це - багатство, яке доля дала кожному з нас з батьками. І дуже хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я.

    Щодня, щохвилини, особливо напередодні 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - повинні пам’ятати, що життя, найцінніше, що є в людині. З метою підвищення рівня інформованості школярів у сфері ВІЛ/СНІДу та виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведенні заходи: урок-тренінг «СНІД – міфи та реальність» - 9-11 класи (класні керівники Тріщова І.М., Любченко І.А., Сілін Г.В.), перегляд відео-соціальних роликів «Обійми», «СНІД», загальношкільна інформаційна лінійка «Зроби свій вибір на користь здоров’я». Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка. Нехай же вона стане знаком нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

Патріотична інформаційна кампанія «Дякую захисникам!»

     Учні Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів підтримали патріотичну інформаційну кампанію «Дякую захисникам!»,  запропоновану Херсонським обласним військовим комісаріатом.

     До цієї кампанії долучилися всі класні колективи закладу. Особливо старанними були першокласники, які вперше стали учасниками такої важливої справи. Учні малювали малюнки зі своїми побажаннями та писали листи зі словами підтримки. Учениця 11 класу Зуб Анастасія присвятила захисникам збірку віршованих творів «Патріот». А десятикласниця Марушенко Катерина разом із чудовими авторськими віршами підготувала відео-звернення «Лист на фронт».

     Усі члени колективу закладу свої побажання висловили на рушничку, щоб дитячим світлим словом зігріти серця патріотів-захисників, підняти їхній бойовий дух, додати наснаги для подвигів. Тепло своїх сердець школярі передали через свої листи та малюнки.

    Щиро дякуємо всім, хто долучився до акції.

День Гідності та Свободи

    З метою відзначення Дня Гідності та Свободи в Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів організовано та проведено ряд заходів:

у шкільній бібліотеці облаштовано тематичну виставку літератури та творів образотворчого мистецтва; в кожному класі проведено уроки пам’яті Героїв Небесної Сотні, на яких класні керівники ставили за мету вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, прищепити любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України. Учні мали змогу відновити в пам’яті події, які стали початком «кривавого майдану»; загальношкільний мітинг-реквієм об’єднав в єдиній молитві за Україну всіх учасників освітнього процесу; наприкінці дня учні старших класів переглянули документальний фільм «Революція Гідності».

«Ціна неуваги»

    З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів з  12 по 16 листопада  тривав Тиждень безпеки дорожнього руху. 

     Педагог-організатор (Матійків С.В.), класний керівник (Володіна І.Л.)  та лідери учнівського самоврядування організували показ мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 1-5 класів) та документального фільму «Ціна неуваги». Присвячується пішоходам» (для учнів 6-9 класів). Учні 4 класу провели квест-гру про дорожній рух. Серед учнів 7-8 класів було проведено інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» щодо правил дорожнього руху, переможцями якої стали учні 8 класу.

Відбувся дитячий турнір із міні-футболу серед юнаків 2007-2008 років народження

    06 листопада 2018 року пройшов турнір на базі спортивного залу Агайманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, у змаганнях брали участь 4 команд із загальноосвітніх закладів Іванівського району: Агаймани, Дружбівка, Любимівка та Новодмитрівка Друга.

    Весь турнір пройшов у напруженій та цікавій боротьбі. За результатами турніру призові місця розподілились наступним чином:

1 місце – Любимівська ЗОШ;

2 місце – Новодмитрівська ЗОШ;

3 місце – Дружбівська ЗОШ.

Сергій Довбня відвідав Агайманську ЗОШ І-ІІІ ступенів 

     Голова районної державної адміністрації Сергій Довбня відвідав Агайманську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, де перевірив умови навчання учнів першого класу за програмою «Нова українська школа».

     Нагадаємо, що з 01 вересня поточного року в Україні вступила в дію ключова реформа Міністерства освіти і науки «Нова українська школа».

      Для забезпечення якісного освітнього процесу заклади освіти Іванівського району отримали дидактичний матеріал для учнів 1 класів, а саме: дитяча карта світу, дитяча карта України, карта «Моя Україна. Рослини і тварини», килимки-конструктори з пазлів, комплект настільних розвивальних ігор, демонстраційний комплект вимірювальних приладів, ваги математичні демонстраційні, мікроскоп учнівський малий, глобус політичний, стенди «Куточок природи» та «Куточок безпеки», наочно-дидактичні матеріали на магнітах «Абетка українська» та «Абетка англійської мови». Для кожного учня придбано: віяло літер, віяло з цифрами, віяло кольорів та геометричних фігур, набори лічильного матеріалу, лупи шкільні, секундоміри.

Акція «Відповідальність починається з мене» у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

     Одне з головних завдань школи – виховання активної соціально відповідальної молоді, якій майбутнє України та свого краю не байдуже. З метою пропаганди та утвердження здорового способу життя в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходила інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

     В рамках акції були проведені виховні години «Здоров’я - найцінніший скарб життя», «Хочу, можу, треба», «Здорова дитина - майбутнє країни», мета яких - ознайомити учнів з видами шкідливих звичок, їхнім впливом на організм школярів; а також було проведено роз’яснювальну роботу про відповідальність за придбання і вживання алкогольних напоїв неповнолітніми особами. Для наймолодших учасників освітнього процесу медичною сестрою школи Яшиною Л.М. проведено рольову гру «В гостях у Нехворійка».

     Важливим засобом формування здорового способу життя в учнів у процесі освітньої діяльності є залучення їх до спорту. Отож, були проведені спортивні змагання, флешмоб з метою популяризації здорового способу життя серед молоді.

    Щоб сформувати в учнів прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей, їх було залучено до акції "Відповідальність починається з мене" за напрямком "Моє село, моя школа - моя відповідальність". У школі проведено благоустрій території. Активну участь у заході взяли учні 3-11-х класів. А допомогу надали підприємці нашого села Дяконенко Володимир Миколайович та Дяконенко Сергій Пантелейович. Ми віримо в те, що  завдяки нашим спільним зусиллям село стане кращим.

    Закликаємо, якщо ти – свідомий громадянин своєї країни, тобі не байдужий завтрашній день та середовище, де живуть твої батьки, рідні та діти, не сиди склавши руки! Відповідальність починається з тебе!

Відбувся ІІ (районний) етап обласного конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна»

     30 жовтня 2018 року відбувся ІІ (районний) етап обласного конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна», в якому взяли участь учні Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів: Марушенко Катерина (10 клас) з авторським віршом «Лист на фронт» та посіла І місце, Панасюк Назар (4 клас) - ІІ місце та Орлова Варвара (5 клас) - отримала відзнаку.

     Патріотичний марафон «Моя земля Україна – лелеки легке крило» 

    Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національно-патріотичних традицій.

     З цією метою 26 жовтня 2018 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов патріотичний марафон «Моя земля Україна – лелеки легке крило». Ініціаторами стали учні 10 класу на чолі з класним керівником Любченко І.А. та шкільним бібліотекарем Щербань Н.В. Під час марафону діти виготовляли патріотичні браслети, листи-обереги та малюнки про мир. Підхопили ідею патріотичного марафону і учні 2-3 класів (Галкіна Л.В. та Дяконенко І.Д.), які провели виховну годину «Щоб у серці жила Україна», де учні ознайомилися з цікавими фактами про Україну.

 

                           «  А пам'ять священна…»

     З метою  відзначення 75 річниці  визволення району від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні в  Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено цикл заходів на відзначення цієї дати.

    Учні початкових класів провели історичну мандрівку «Звитяга і жертовність України» (Володіна І.Л.), учні 5 класу стали учасниками літературної години  «А пам'ять священна..» на якому бібліотекар Щербань Н.В. декламувала вірші на воєнну тематику, розповідала про своїх рідних, а саме: дідуся, бабусю, які пережили ті страшні, криваві роки. По завершенню зустрічі відбувся перегляд документального фільму про війну.  Для учнів 6-7 класів відбулася година пам’яті «Часи пройшли , роки минули  та ми героїв не забули» (Матійків С.В.), здобувачі освіти 8-11 класів були присутні на  інформаційно – пізнавальній годині «І вічність, і велич, і скорбота», яку для них провели їхні наставники (Любченко І.А.,Тріщова І.М.,Сілін Г.В.). Діти  пройнялися духом патріотизму та  вдячності дідам та прадідам за мирне небо.

Молодь обирає спорт

    19 жовтня 2018 року о 15.00  відбулася товариська зустріч  футбольних команд  « Агаймани»  та «Новодмитрівка». До складу команд входили учні 9-11 класів. Гра пройшла в дружній атмосфері, гравці з повагою відносилися один до одного. Рахунок гри  6 : 3 на користь гостей (Новодмитрівців). Не дивлячись на поразку учні отримали море задоволення від гри та спілкування з однолітками. Гра відбувалася на належному рівні. Господарі готувалися до прийому гостей,прибрали самостійно футбольне поле, поставили попереджувальні знаки. Одягнули форму, яку їм надала сільська рада. Гравці виносять подяку всім, хто допомагав у організації гри.                  

       І наостанок, в наш час комп’ютерних технологій,  коли сучасні діти весь вільний час проводять біля монітора ПК, підлітки нашли час для спорту, тож підтримаймо їх. Так тримати! 

«Лине слава козацька»

     12 жовтня 2018 року до Дня захисника України між учнями 11 класів Новодмитрівської та Агайманської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів відбулася військово-патріотична гра «Лине слава козацька».

     В рамках цього заходу юнаки здійснили семикілометровий пробіг до тактичного поля, де відбувалися практичні дії «Майбутні захисники Вітчизни» (керівники Сушко В.С. та Володін Л.С.). Хлопці із задоволенням виконували серйозні завдання: ознайомилися із різними типами гранат, мін, вибухових речовин, розбирали і збирали автомат АКМ, виконали практичні стрільби з ПГ, відпрацювали стройові прийоми без зброї у складі взводу.

    Юнаки справилися із поставленими завданнями. Додому повернулися стомлені, але задоволені тим, що набули необхідних навичок та познайомилися з новими друзями...

«Подорожуємо козацькими стежками»

     Протягом дня у школі лунали вітання та щирі побажання хлопцям, вчителям та працівникам школи. У кожному класі дівчата привітали їх гарними словами, теплими побажанням  та приємними подарунками. Класними керівниками проведені святкові виховні заходи: виховна година для учнів 2-3 класів «Козацька слава поміж віки» (Дяконенко І.Д., Галкіна Л.В.), гра-подорож «Подорожуємо козацькими стежками» для учнів 5-6 класів (Погрібний А.О.), година історії «Оживає рух козацький» для учнів 8-9 класів.

«Учитель спокою не знає, учитель завжди у тривозі»

       Кожної першої неділі жовтня у більшості країн світу святкують День працівника освіти, вітаючи людей, які своєю невтомною працею дають знання та відкривають дорогу в світ науки своїм учням. Свято вчителів є особливим  і в Агайманській школі. Заздалегідь учні готують привітання, багатокольорові , веселкові плакати, прикрашають школу.

        День у школі розпочавсь з привітання вчителів, учні 10 класу виготовили святковий вчительський календар в якому  вітали  вчителів віршами та прекрасними  малюнками.

      Приємною нотою в цей день також став концерт під гаслом «Учитель спокою не знає, учитель завжди у тривозі». Всі класи дарували для вчителів тепло та радість з усмішкою на обличчі. Одні співали, інші танцювали, показували смішні сценки, робили пародії, розповідали  кумедні історії про вчителів. Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою.

       Бажаємо всім  вчителям наснаги, терпіння, нових успіхів в роботі та побільше талановитих учнів. Миру в ваших оселях та країні, добробуту та процвітання у всіх справах.

Уклін тобі осіннє покоління!

           Протягом 01-04 жовтня 2018 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені заходи з відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, а саме:

     Прозвучала інформаційна хвилинка на лінійках із закликом   до молодого покоління: не бути байдужими до людей похилого віку, а також не забувати про свій обов’язок допомагати та піклуватися про людей похилого віку;

класні виховні години в 9-11 класах на тему: «Сивина на скронях – мудрість у очах», в 4-8 класах на тему: «Поважаймо старість словом і ділом», в 2-3 класах на тему: «Шануємо та поважаємо».

      На завершення свята у  школі пройшов святковий концерт на який були запрошенні жителі села та представники сільської ради.

       Пам'ятаймо і надалі про свій борг перед ветеранами та людьми поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

1030-річчя Хрещення Русі-України

     Цікаво і змістовно пройшли в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів заходи щодо відзначення 1030-річчя Хрещення Русі-України.

 

     Учні ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Духовна спадщина українського народу», організованою і проведеною бібліотекарем Щербань Н.В. Вчителі початкових класів провели зі своїми учнями бесіди «Хрещення Русі-України за князя Володимира та значення християнства». Для учнів 9-11 класів було проведено єдину тематичну годину спілкування «Хрещення Русі-України та його історичне значення у розвитку християнства».  Для учнів 7-8 класів проведена інформаційна хвилина, відео-презентація «Духовні ідеали наших пращурів».

Бібліотека – це скарбниця всіх багатств людську духу

 

     28 вересня 2018 року в Агайманській  школі, в рамках відзначення  Всеукраїнського дня бібліотек, пройшли бібліотечні уроки до дня народження В.О. Сухомлинського   «Творчість В.О.Сухомлинського», «В.О. Сухомлинський – Прометей всієї України». "

 

     Шкільний бібліотекар Щербань Н.В. ознайомила всіх гостей із тематичними книжковими виставками, найбільшими та найменшими книгами в бібліотеці, розповіла присутнім про роль книги в житті людини та нові літературні надходження, нагадала учням  основні правила роботи з книгою та правила поводження в бібліотеці. 

Квест – естафета «Під блакитним небом Херсонщини»

в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

     27 вересня 2018 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла  квест – естафета під назвою «Під блакитним небом Херсонщини».  Участь у грі прийняла команда «Калинонька », до складу якої увійшли найдотепніші, найрозумніші та найталановитіші гравці – учні 6-7 класів. Учасники подолали нелегкий шлях, який перетнув контрольні майданчики під назвами: «Евристична», «Художня», «Літературний», «Інтелектуальний», «Природничий», «Фізико-математичний», «Краєзнавчий», «Спортивний», «Презентаційний», «Дослідницький».

       Найактивнішими учасниками квесту були Жученко Андрій, Саченюк Володимир,Прокопюк Надія ,Гончаренко Алла та  Климович Анастасія.

       Висловлюємо щиру подяку учням – учасникам естафети їх батькам, керівникам та педагогічним працівникам, а також організаторам  комунальному  закладу «Малій академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради у проведенні даного заходу.

 

     

Юний агайманець здобув перемогу в престижному науковому конкурсі

    Національний центр «Мала академія наук України» проводить у кінці вересня фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів.

    За підсумками обласного етапу конкурсу переможцем визнано учня 7 класу Агайманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Галкіна Юрія та включено його до обласної команди переможців, які будуть представляти Херсонщину на заключному етапі конкурсу в м. Києві.

 

    Юний дослідник спільно з науковим керівником, учителем географії Соколенко Світланою Вікторівною, написав дослідницьку роботу про збереження навколишнього середовища (номінація «Звалища та довкілля») і презентуватиме її на фінальному етапі конкурсу.

Зустріч - діалог «Цікавий світ професій» у Агайманській ЗОШ

          19 вересня 2018 року  для учнів 9-11 класів відбулася зустріч з провідним фахівцем з профорієнтації Іванівської філії Херсонського ОЦЗ Вороновою Оленою Вікторівною . Вона розповіла здобувачам освіти про цікавий світ професій,підготувала презентацію,  провела тестування   та анкетування. Діти з цікавістю віднеслися до цієї зустрічі, адже незабаром перед ними стане питання «Ким бути?».

 

«Пам'ять жива»

 

     Учні Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів долучились до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму.

     В освітньому закладі проведено тематичну лінійку. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

 

     Учні 9 класу разом із заступником директора з виховної роботи Соколенко С.В. завітали до Стягіної Варвари Іванівни, вчителя-пенсіонера, ветерана педагогічної праці, найстарішої жительки с. Агаймани. Варвара Іванівна була вивезена на примусові роботи до Німеччини. Діти уважно прослухали змістовну, схвильовану розповідь про ті далекі трагічні події.

     Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 10 по 15 вересня пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

 

     Класоводи 2-3 класів Галкіна Л.В. та Дяконенко І.Д провели годину спілкування  «Ми за безпеку дорожнього руху» із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Учні повторювали правила дорожнього руху, розглядали ситуації на дорогах, ділилися своїми знаннями з однолітками, розгадували загадки, виконували завдання Світлофора, пригадали види та значення дорожніх знаків, відповідали на питання вікторини.

"Щоб успішно розвиватись, потрібно спортом нам займатись!!!".

     День Фізкультури і Спорту в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів  прийшов під гаслом "Щоб успішно розвиватись, потрібно спортом нам займатись!!!".

  Організатором Дня Фізкультури і Спорту стали вчителі початкових класів які викладають з фізичне виховання  Галкіна Л.В. та Дяконенко І.Д. які провели  змагання Учасники змагань були поділені на дві команди «Оселедці» та «Куліші». Кожен учасник мав змогу показати свої здібності у певних видах спорту. Перемогу виборола команда «Оселедці», капітан – учень 3 класу Антюшин Артем.

     Всі учні з користю для свого здоров’я провели цей день.

Грамотність запорука успіху

     7 вересня в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбулися заходи присвячені Міжнародному Дню  грамотності. Вчитель української мови та літератури Любченко І.А. запропонувала учням 6,7,10 класів взяти участь у інтелектуальній грі «Мовний крос», де школярі показали свої навички і знання з рідної мови.

     На святі лунали  вірші про красу рідного слова, української пісні про рідний край. Цікавою була і конкурсна програма,де учасники розгадували криптограми, ребуси, мовні «заморочки».

 

     Учні працювали в групах, але всіх об’єднував девіз: «Один за всіх та всі за одного». Школярі ще раз переконалися,що грамотність запорука успіху людини.

Антикорупційний урок «Зупини корупцію»

 

     10 вересня для учнів 7-8 класів в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів  було проведено антикорупційний урок «Зупини корупцію». Ініціатором проведення заходу була педагог - організатор Матійків С.В. Учням запропоновано вправи з елементами гри "Ти-суддя", "Ти – голова сільської ради" та перегляд цікавого відеоролику на антикорупційну тематику.
Під час уроку учням (в доступній для них формі) було пояснено, що таке корупція, які інституції з протидії корупції існують в Україні. Діти переглянули презентацію, в якій на конкретних прикладах розповідається про корупцію та 
про наслідки корупційних дій для громадян та держави.

 

 

Поспішай робити добро!!!

 

     З нагоди Міжнародного дня благодійності в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася благодійна акція «Поспішай робити добро!!!».

 

     Для нашої школи благодійність — це святе діло. Допомагати потрібно завжди. І не тільки тоді, коли хтось просить. В нашому розумінні благодійність — це не якийсь широкий жест. І справа навіть не в грошах. Допомагати потрібно навіть тоді, коли, наприклад, не маєш особливо чим поділитися, але можеш дати гарну пораду, допомогти людині з роботою, врешті, поділитися останнім. Є таке поняття як людяність. Так от — вона притаманна лише справжнім благодійникам. Добро творити може кожен, але щоб повірити в силу добра, треба розпочати його творити самому. Сьогодні дівчата 10 класу Панасюк Марина та Чай Анастасія на чолі з педагогом організатором Матійків Світланою Володимирівною подарували нашим найменшим школярам гарний настрій, м’які іграшки, зошити та набір для творчості.

Поштова марка як одне з втілень історії України

 

     З нагоди 100-річчя випуску перших українських поштових марок в Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся бібліотечний урок-дослідження «Поштова марка як одне з втілень історії України» для учнів 10-11 класів.

 

     Бібіліотекар школи Щербань Н.В. разом з учнями дослідили історію виникнення марки. Здається, що у нас час значення пошти поступово витісняють інші засоби зв’язку – мобільні телефони, скайп, соціальні мережі. Проте, завжди буде принаймні одна роль, яку всі згадані речі замінити не зможуть. Адже поштова марка – це не тільки сплата за послуги, а й візуалізація нашої історії. Така маленька річ, як марка насправді дуже інформативно містка. За свою історію вона виконувала різні функції. По-перше, «узаконювала» появу нової держави, прикладом цього є відома марка Г. Нарбута «Жіноча голівка у вінку». По-друге, марка слугує маркером подій, вона фіксує, карбує їх на сторінках історичної пам’яті. Для прикладу, таким трагічним маркером жахливих подій ХХ ст. стала марка з написом «Допомога голодуючим», що вийшла у 1923 р. Отож, поштова марка – це те, що зберігає культурний й історичний спадок, формує ґрунт для державного об’єднання. Це те, що у популярній, лаконічній формі нагадує нам, ким ми є. Це наша візитка світові і самим собі.

Першовересневе свято в Агайманській ЗОШ

 

         Сьогодні школа гостинно відчинила двері, щоб прийняти у своїх стінах учнів - тих, за ким стоїть майбутнє нашої держави. Слова вітань сьогодні звучали для іменників свята - першокласників, для яких майбутній навчальний рік стане найважливішим етапом нового, насиченого життя, а шкільні будні готують багато відповідальних і серйозних випробувань. За традиціє їх пригощали смачною українською кашею,вручали подарунки. Особлива увага була приділена і випускникам школи, для яких цей перший дзвоник у рідній школі і перше вересня у ній уже не повториться.

      Директор школи Єльцова Р.М. привітала всіх присутніх на святі із початком навчального року. Вона, зокрема, сказала, що навчальний рік для вчителів і учнів, це як посівна для хлібороба, який сіє зерно, щоб зібрати врожай хліба, учитель же сіє знання, мудрість, щирість, доброту, взаємоповагу у своїх вихованців, які будуватимуть вільну, незалежну Україну.

 

На свято завітали   завідуюча відділом освіти Іванівської РДА Шикуленко Л.І., отець Василій. Вони привітали дітей і вчителів із святом та початком нового навчального року і побажали міцного здоров’я, активних трудових буднів, вирости достойними громадянами неньки – України.

 

 

 

«Уклін тобі , мамо!»

Травень багатий на свята. Це особливо теплий, душевний місяць, адже такі свята, як День матері чи День сім'ї нікого не залишають байдужим.

День матері – найбільш зворушливе для кожного серця, тому що всі з дитинства несуть в душі єдиний, неповторний образ своєї Мами.

 

15 травня в Агайманської загальноосвітньої школи I-III ступенів  відбулося свято до Дня матері «Уклін тобі, мамо!». Учні 1-2 класів ( класні керівники Галкіна Л.В., Дяконенко І.Д.) розповіли про історію виникнення свята, про відзначення його в Україні. Учасники заходу у піснях, віршах та сценічних номерах виявляли свою любов та повагу до бабусь та матусь. Їхні щічки сяяли усмішками, а уста промовляли найтепліші, найрадісніші побажання своїм рідним, адже всьому початок – мати. Вона – берегиня роду людського. І життєве покликання наших мам – особливе.

Свято останнього дзвоника в Агайманській школі

    Відбулося справжнє свято весни та юності на подвір’ї  Агайманської школи.  На шкільному  подвір'ї зібралися усі учні школи. Поруч з ними їх найрідніші люди: батьки, дідусі та бабусі, які пишаються своїми дітьми… Адже останній дзвоник — велике загальношкільне свято, яке  підводить риску, ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками і змінами, контрольними роботами та домашніми завданнями.

              Цей день завжди незабутній, особливо для випускників. Саме вони прикували до себе найбільше уваги. Одинадцятикласники  дякували вчителям, батькам,  танцювали флеш моб, а також позували під час фотосесії, яку для них із задоволенням проводили батьки та рідні.

З теплими словами на адресу усіх присутніх виступила директор школи Єльцова Раїса Михайлівна, яка підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами  та грошовими преміями переможці предметних районних  та обласних олімпіад, конкурсів, а також вручені Похвальні листи учням  за відмінні успіхи у навчанні.

 

     На свято до нашої школи завітали гості –вихованці дитячого садочка «Барвінок», які висловили побажання успіхів і натхнення усій шкільній родині, а передусім, випускникам одинадцятого класу. Дехто з малечі вже у вересні підхопить естафету випускників та стане першокласником Агайманської школи. Але, яке свято без пісень і танців! Школярі влаштували справжній святковий концерт. Заряд бадьорості отримали всі присутні.
            І ось хвилююча мить… Звучить мелодія останнього дзвоника, який  сповістив присутніх про початок чудової пори – літніх канікул

День цивільної оборони в Агайманській ЗОШ                      І-ІІІ ступенів

      Згідно з планом роботи закладу освіти  14 травня 2018 року у Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  було проведено День цивільного захисту.

      Протягом Дня ЦЗ було проведено комплекс  заходів.

Так , ранок 14.05.2018 року  розпочався із загальношкільної лінійки, на якій відбулося урочисте відкриття Дня ЦЗ у закладі. Під час навчального процесу були проведені тренування з екстренної евакуації учнів та працівників закладу.

      У другій половині дня  на шкільному майданчику заступник директора з НВР Бєляєва Л.А. провела  змагання для  учнів 1 -4 класів, де діти показали гарні знання з цивільного захисту, а також отримали багато позитивних емоцій.

      Вчитель фізичної культури Володін Л.С. провів естафети – змагання для  учнів  5 -11 класів з цивільної оборони:

1. Конкурс строю;

2. Метання гранати;

3. «Допоможи потерпілому»;

4. «Транспортування поранених»;

5. «Розумники і розумниці» (питання з ЦЗ);

6. «Заражена зона!»;

7. «Мінне поле»;

8. «Ліквідація наслідків» та ін..

     Збірна команда 10-11 класів зайняла І місце (класні керівники Сілін Г.В. та Погрібний А.О.), ІІ місце – команда 8 класу (класний керівник Тріщова І.М.) та ІІІ місце – команда 6 класу (класний керівник Середняк Ю.О.).

     Проведені заходи показали добру практичну готовність учнів та колективу школи діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні НС. Такі заходи допомагають попереджати та не допускати серед дітей і підлітків травматизму та загибелі. Це наша можливість навчити підростаюче покоління правильній поведінці при пожежі та в надзвичайних ситуаціях, адже вони наше майбутнє.

 

 

«Зустріч із батьками майбутніх першокласників »

 в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

       Приводячи малюка до першого класу, батьки і самі неначе вступають до нового життя. Для них починається багаторічне постійне спілкування зі школою. Від змісту напрямків цього спілкування залежатиме результативність роботи школи із сім’єю.  З цією метою 10 травня 2018 року в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів     відбулися  бори батьків   майбутніх  першокласників.  Вчитель  Бруштеля О.В.   ознайомила присутніх з викликами , які стоять перед сучасною українською    школою. Батькам було надано консультацію щодо підготовки дітей до навчання в школі.

АТЕСТАЦІЯ  ВЧИТЕЛЯ – КРОК ДО  ЕВЕРЕСТУ,

ІСПИТ   НА  КОМПЕТЕНТНІСТЬ

 

Під  таким  гаслом  в  Агайманській ЗОШ  проведено 29 березня 2018 року творчий звіт професійної діяльності вчителів, що атестуються.

«МІННА БЕЗПЕКА: ЦІ ПРАВИЛА МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН!»

В АГАЙМАНСЬКІЙ ЗОШ І  - ІІІ СТУПЕНІВ

 

       З метою підвищення рівня мінної безпеки здобувачів освіти та молоді, захисту їх від вибухонебезпечних предметів в Агайманській ЗОШ  І-ІІІ ступенів 23 березня 2018 року було проведено цикл уроків та виховних заходів. Так, на уроці «Захист Вітчизни » у 10-11 класах (вчитель Володін Л.С.)  прочитано лекцію  «Правила поведінки  при виявленні вибухонебезпечних предметів»,  проведено  з дітьми розминку  та презентовано фільм  «Мінна безпека». На виховній годині у 3 класі  класний керівник  Володіна І.Л. розповіла про те, як іноді дитячі необдумані вчинки можуть обернутися серйозними проблемами, допомогла сформувати навички безпечної поведінки в місцях, щодо яких є підозра  у  тому, що вони містять міни. На завершення заходу Ірина Леонідівна демонструвала мультфільм «Якщо ви знайшли боєприпаси – правила  поведінки для дітей».

Свято весни в Агайманській ЗОШ

     6 березня  у школі    пройшов веселий , гамірливий    калейдоскоп привітань  «Зі святом весни!». Першими порадували своїми талантами  молодші учні (вчителі Галкіна Л.В., Бруштеля О.В., Дяконенко І.Д.,Володіна І.Л. ). Виступ початківців пройшов у формі музичного шоу.  Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям - жінкам.

 

            Коридори школи прикрасила галерея портретів «Наші найрідніші жінки», в оформленні якої прийняли участь всі бажаючі юні художники. А настрою всім членам шкільної спільноти, гостям свята додала весела конкурсно - розважальна програма «Караоке на майдані» (педагог – організатор Матійків С.В.).  

ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ  - МАЙБУТНЄ  УКРАЇНИ

В Україні олімпіади з фізики проводяться вже впродовж  сорока років. Загалом у всіх етапах Всеукраїнської олімпіади з фізики щороку беруть участь майже триста тисяч українських школярів. Популярність олімпіад серед учнів щорічно зростає. Участь в таких заходах потребує від школярів ґрунтовної теоретичної підготовки, опрацювання додаткової літератури, самостійної практики у розв’язанні великої кількості «олімпіадних» задач.

Хоча олімпіадні задачі, зазвичай, не вимагають знань, що виходять за межі шкільних програм з фізики та математики, для їхнього успішного розв’язання потрібний творчий підхід та кмітливість.

І етап олімпіади проходить у школах, ІІ етап - в районі.

Довгі три роки, починаючи з восьмого класу, учениця Агайманської ЗОШ I-III ступенів Дяконенко  Дар’я приймала участь у  II етапі олімпіад з фізики. Дівчинка відповідальна і тому виконувала всі рекомендації вчителя, готувалася сумлінно не тільки до уроків, а й до участі в олімпіаді.

І ось, нарешті, клопітка, системна і методична робота дала свій результат. В цьому навчальному році Дяконенко Дар’я, учениця десятого класу, посіла перше місце в районі і мала честь захищати рідну Агайманську ЗОШ I-III ступенів в III етапі Всеукраїнських олімпіад з фізики в м. Херсоні.

23-24 лютого   олімпіада проходила на базі навчально-виховного комплексу Херсонської ЗОШ I-III №56.  Привітно зустріла адміністрація і школа всіх учасників олімпіади. До уваги учнів і їх керівників було представлено міні-концерт і привітання гостям, яке стало своєрідною релаксацією перед вирішальною роботою учнів. Адміністрація школи успішно вирішила всі організаційні питання. За списками розмістили всіх учасників по кабінетах. В коридорах були чергові , які не допускали сторонніх на поверх.

 

Розпочалась олімпіада…

       Хвилюючий трепіт охопив всіх учасників. Дар’я також відчула неймовірне хвилювання, але дівчинка змогла його перемогти і налаштуватися на плідну роботу.

Теоретичне завдання першого дня складалося з досить важких п’яти задач, які потребували поглиблених знань від 7 по 10 клас. Дар’я успішно справилася з ними.

      Другий день присвятили її «Величності» практиці. Учениця добре виконала і це завдання, але відчувалася слабка матеріальна база наших фізичних кабінетів, що не дало змогу повністю розкрити знання учениці (останнє поповнення  кабінету фізики Агайманської ЗОШ I-III ступенів було в 1989 році, тому працюємо на ентузіазмі). Але, не дивлячись на всі труднощі, враховуючи старанність, наполегливість, бажання перемогти, Дяконенко Дар’я посіла ІІІ-е призове місце в III етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики.

Даринко, так тримати!

        До перемоги дівчинки немало зусиль приклали і її батьки. На протязі всього навчання доньки в школі батьки створюють всі умови для успішного навчання, підтримують її у всіх починаннях. І коли стало питання про поїздку в м. Херсон Дяконенко Дар’ї, її тато, Дяконенко Володимир Миколайович, зголосився надати таку послугу своїм транспортом і чекати два дні в м. Херсоні, незважаючи на свою велику зайнятість. За це йому велике спасибі, і нехай такий вчинок буде прикладом для інших батьків.

          Я думаю, що потенціал у Агайманській ЗОШ I-III ступенів є, а якщо буде підтримка з боку органів місцевого самоврядування, районного відділу освіти у поповненні матеріальної бази фізичного кабінету школи, то кандидати на перемогу у майбутньому  серед учнів нашої школи завжди знайдуться.

Дякуємо адміністрації Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегам, які підтримували весь час Дар’ю  і мене , як вчителя.

                                   Тріщова Л.І.,

                                                                               вчитель фізики         вищої   категорії,            

                                                                               відмінник освіти України,

                                                                               Агайманська ЗОШ                                                                    

 

Вітаємо переможця ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики ученицю 10 класу       ДЯКОНЕНКО ДАР’Ю  ВОЛОДИМИРІВНУ

Подяка вчителеві фізики

Тріщовій  Людмилі  Ігнатівні

за підготовку переможця ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської

                                    учнівської олімпіади з фізики.

       Сподіваємося, що Ваш багаторічний досвід і невгасимий вогонь щирої відданості своїй справі послужать подальшому розвитку духовного та інтелектуального рівня підростаючого покоління. Нехай ніколи не вичерпається доброта і мудрість в учительському серці!

 

Бажаємо Вам, міцного здоров’я та благополуччя, терпіння й оптимізму, успіхів у вашій нелегкій, але такій важливій праці.

Шановні батьки,

Інно Дмитрівно та Володимире Миколайовичу!

 

    Щиро дякуємо Вам і висловлюємо глибоку вдячність за виховання дитини, яка показала себе як учениця, здатна глибоко мислити, долати труднощі, показувати чудові результати, перемагаючи гідних суперників. Перемоги Вашої дитини – це наша спільна радість. Завдяки Вашій підтримці, розумінню, ми зможемо і далі виховувати молодь, повну сил і прагнень до знань, творчості.

Бажаємо Вам усіляких гараздів, оптимізму, здоров’я, процвітання і великого людського тепла.

Прийміть нашу найщирішу вдячність за те, що Ви є справжнім партнером в навчанні і разом з вчительським колективом сприяєте тому, щоб всі наші діти здобули якісну освіту.

 

Будемо раді розвитку нашої співпраці і взаєморозуміння!

Засідання батьківського  педвсеобучу

    21 лютого 2018 року в школі проведено чергове засідання батьківського педвсеобучу, на якому було розглянуто питання:

      1.Новації закону «Про освіту» (інформує  заступник    директора з  НВР  Бєляєва Л.А.).

     2.Компютерна залежність підлітків. Вплив мобільного телефону на здоров’я дітей.(інформує заступник директора  Соколенко С.В.)

 

         На завершення засідання практичний психолог школи Володіна І.Л. провела з батьками тест «Які ви, батьки ?» 

          " Захисники Вітчизни - наша гордість і сила"

З метою вшанувати мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні,  15 лютого у Агайманській загальноосвітній школі I-III ступенів  ( вчителями Галкіною Л.В. та Дяконенко І.Д.)була проведена виховна година  на тему " Захисники Вітчизни - наша гордість і сила".

Виховна година розпочалася зворушливим авторським віршем учениці 9 класу Марушенко Катерини " Лист на фронт", яким намагалися передати весь біль матері, яка чекає свого сина. 

Учні перегорнули сторінки  історії нашої держави від голодомору до непроголошеної війни. 

У цей день згадували усіх воїнів Херсонської області, які загинули, беручи участь у захисті цілісності нашої держави. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять цих героїв.

Ми повинні пам'ятати наших героїв, що поклали своє життя за волю.

 

 Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

     «Ну щоб, здавалося, слова... 
     Слова та голос – більш нічого..
     А серце б’ється-ожива,,
     Як їх почує!» 
    Т. Шевченко

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. З метою виховання у підростаючого покоління поваги до рідної мови для учнів 1-2 класів проведено свято на тему :«Моє  багатство -  рідна мова»,яке підготували та провели вчителі початкової школи Галкіна Л.В. та ДяконенкоІ.Д..На святі були присутні батьки школярів.

День рідної мови в Агайманській ЗОШ

 

        21 лютого , на відзначення Дня рідної мови, учні 4 класу (класний керівник Бруштеля О.В.) провели цікавий повчальний захід - лінгвістичну гру «Кришталь моєї мови дорогої». «Мовознавці», «Читайлики » та «Інтелектуали» змагалися у конкурсах, які розкривали красу, милозвучність, багатство нашої української мови. Перемогла команда «Читайликів » на чолі з капітаном Орловою В.

 

 

Агайманські школярі провели п’ять днів у світі ПсихологіЇ 

 

У період з 5 по 9 лютого у Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів цікаво і творчо проходив тиждень психології під девізом: «Психологію знати – у житті вигравати!». Кожний день тижня був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе. На тематичній лінійці практичний психолог Володіна І.Л. ознайомила учнів з планом роботи на тиждень. У програмі тижня психології відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. У вівторок з учнями 2 і 3-го класів було проведено тренінгове заняття «Будуємо міцну дружбу». А першокласники весело провели час в іграх, спрямованих на розвиток пам’яті та уваги. Психологічна середа розпочалася з творчого конкурсу «Автопортрет класу», в якому взяли участь учні 5-11 класів. Також в цей день з дев’ятикласниками відбулося профорієнтаційне заняття «Ти стоїш перед вибором». Четвер став днем творчості для учнів 1-4 класів. Діти малювали на тему «Я себе бачу…». Цей конкурс був спрямований на розкриття та розуміння внутрішнього світу особистості. Учні старших класів активно брали участь в рухливій грі «Слідопит». Останній день тижня завершився тренінгом «Психологія кольору», де взяли участь учні 6-7класів.

 В Агайманській ЗОШ відбулося засідання школи становлення молодого спеціаліста

Кожен вчитель, котрий вперше переступає поріг школи, задається безліччю питань, відповіді на які шукає протягом усієї педагогічної діяльності. Знайти всі відповіді на всі запитання неможливо, але варто володіти здатністю швидко набувати й розширювати свої знання. Допомогти малодосвідченим вчителям набути необхідних знань, досвіду покликана школа становлення молодого спеціаліста (керівник Галкіна Л.В.). 1 лютого в Агайманській ЗОШ відбулася зустріч за «круглим столом» вчителів-наставників та їхніх молодих колег “До хорошого уроку вчитель готується все життя”. В ході діалогу між поколіннями наставники Бруштеля О.В., Куліш В.В., Галкіна Л.В. поділилися досвідом застосування інновацій , які приносять результат в роботі. Молодші колеги розповіли про свої проблеми та досягнення. Заступник директора Бєляєва Л.А. підготувала колегам методичний порадник «Як зробити урок цікавим».

Агайманські школярі провели п.docx.pdf
Adobe Acrobat Document 333.9 KB

Вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні «Герої не вмирають – вони повертаються на небо»

в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

І мовчки сотня непокорених героїв
Відходила у чисті небеса,
І погляди знесилених мільйонів
Дивились вслід братам, батькам, синам.

19 лютого учні та педагогічний колектив школи провели ряд заходів щодо вшанування учасників Революції гідності та пам’яті Героїв Небесної сотні.

  На лінійці Пам’яті «Небесна Сотня у наших серцях», було  вшанувано подвиг  Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. 

Представники учнівського самоврядування «Сонячна республіка »на чолі з президентом Векшиной Анною підготували та провели акцію «Герої не вмирають – вони повертаються на небо»,в ході якої кожен учень виготовив ангела в знак пам’яті загиблих героїв. Всі виготовлені обереги пам’яті

 були розміщенні на стенді  в кімнаті школяра. 

 

У всіх класах упродовж тижня пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховна година «У нашій пам’яті вони залишилися назавжди» ( 1-4 класи, кл.кер Галкіна Л.В.,Дяконенко І.Д.); години спілкування «Слава небесній сотні» ( 5-7 класи , кл.кер. Матійків С.В., Куліш В.В.); «Зима, що нас змінила» ( 8- 9 класи ,кл. кер.Тріщова  І.М.,Любченко І.А. ), урок Пам’яті  «Вони завжди у наших серцях» ( 10-11 класи, кл.кер  Сілін  Г.В.,Погрібний А.О.)

==================================================

День Соборності в Агайманській школі І-ІІІ ступенів

Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі карать нас і судить
.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!
      22січня ,у день величного українського свята Дня Соборності України, класний керівник 1класу Галкіна Людмила Василівна та вчитель 2 класу Дяконенко Інна Дмитрівна разом зі своїми вихованцями провела відкриту  виховну годину на тему: «В моєму серці Україна».

       На заході були присутні учні 1-2 та 5 класу. Почесним гостем у  малюків був Галкін Валентин,курсант Харьківської авіаційної академії імені Івана Кожедуба.Ведучі, учениці 5 класу Негуляєва Діана та Івіна Дарина ,розповіли  про події 1919 року, коли було завершено возєднання України.Учасники заходу Ватуліна Даша, Антюшин Артем,Монтій Діана,Біжик Данієла читали патріотичні вірші, закликали всіх присутніх до єднання навколо розбудови України. Присутні   переглянули цікавий документальний фільм «Символ нашої волі».

 

       З нагоди Дня Соборності України сердечно бажаємо всім єдності, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

        =================================================

З 15 січня по 18 січня в Агайманській ЗОШ згідно плану роботи школи  пройшов тиждень хімії.

       На тематичній лінійці  учні  9 класу Баєва Вікторія та Панасюк Катерина розповіли про роль хімії в житті людини.

 

      У вівторок було проведено виставку матеріалів та сировини для хімічної промисловості. У конкурсі стінгазет перемогла команда учнів 10 класу. Підсумковим заходом був хімічний брейн-ринг між командами «Еврика» (9 кл.) та командою «Дружба» (7,8,10 кл.),перемогла команда 9-го класу. У перервах між раундами були продемонстровані хімічні фокуси учнями 11-го класу. 

 

Почалися зимові канікули. але шкільне життя продовжується  працюють гуртки які учні  з задоволенням відвідують!

Один з них це гурток "кульова стрільба"

Боковая панель

Контакти:

 с.Агаймани,                  вул. Українська, 2

 Тел.: 2-81-40

 email:  frunzechool@meta.ua