ПОРАДИ  БАТЬКАМ

 

Як підготуватися  до ДПА?

Підготовка до підсумкової атестації буде успішною, якщо дотримуватися декількох порад:

 

-напишіть з дитиною хоча б кілька диктантів та творів на теми, які йому цікаві. Така робота допоможе зрозуміти, які помилки найчастіше допускає учень, та працювати над їх усуненням; 
- складіть план читання українських художніх творів, щоб розвинути техніку читання про себе. Розпитуйте дитину про прочитаний твір, щоб він прагнув на просто читати як можна швидко, але і розумів  про що йде мова;
 
- якщо ваша дитина пропустила якісь уроки в школі і не добре розуміє наступний матеріал, сядьте з ним і розберіться у втрачених темах. Якщо цього не зробити, нерозуміння буде рости зразок сніжного кома; 
- за півтора місяця до ДПА починайте повторювати всю шкільну програму, щоб освіжити і закріпити знання.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1. Вранці будіть дитину спокійно.
2. Не відправляйте дитину до школи без сніданку
3.Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів
4.Зі школи зустрічайте дитину спокійно
5. Якщо дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.

6. Коли дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

7. Зауваження вчителя вислуховуйте без дитини.
8. При спілкуванні з дитиною не вживайте вислову: «Якщо ти будеш добре вчитись, то...».

9. Протягом дня знайдіть час  для спілкування з дитиною.
10. У сім’ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. 
11. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось турбує її.
12. Пам’ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном,  лагідні слова. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути і відпочити.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ П’ЯТИКЛАСНИКІВ

В  АДАПТАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

·         Обов’язковий прояв батьками інтересу до школи, класу, в якому вчиться дитина, до кожного прожитого нею шкільного дня. Неформальне спілкування зі своєю дитиною після шкільного дня.

·         Неприпустимість фізичних засобів впливу, залякування, критики на адресу дитини, особливо в присутності інших (членів родини, однолітків).

·         Врахування темпераменту дитини в період адаптації до шкільного навчання. Повільні й нетовариські діти набагато довше звикають до класу, швидко втрачають до нього інтерес, якщо відчують з боку дорослих і однолітків насильство, сарказм і жорстокість.

·         Надання дитині самостійності в навчальній роботі й організація обгрунтованого контролю за її навчальною діяльністю.

·         Заохочення дитини, і не тільки за успіхами у навчанні. Моральне стимулювання досягнень дитини.

·         Розвиток самоконтролю, самооцінки й самодостатності дитини. Відомий педагог і психолог Симон Соловейчик в одній зі своїх книг опублікував правила, які допоможуть батькам підготувати дитину до самостійного життя серед однолітків у школі під час адаптаційного періоду. Батькам необхідно пояснити ці правила дитині та з їхньою допомогою готувати дитину до дорослого життя:

·         Регулярно розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поводження та взаємини з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих приводів, для занепокоєння, консультуйтеся з учителем не рідше, ніж раз на місяць.

·         Допомагайте дитині виконувати домашні завдання,але не робіть їх самі. Установіть спеціальний час для виконання домашнього завдання і стежте за виконанням цих настанов, що допоможе вам сформувати позитивне ставлення до навчання.

·         Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім установіть зв'язок між її інтересами й предметами, що вивчають у школі.

·         Особливі зусилля докладайте для того, щоб підтримувати спокійну й стабільну атмосферу вдома, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни.

·         За будь–якої можливості намагайтеся уникнути значних змін  або порушень у домашній атмосфері протягом першого півріччя. Спокій домашнього життя  дитини допомагає їй ефективніше розв’язувати проблеми в школі.

 

 

 

 

                                                      Шановний п'ятикласнику!

     За літо тобі потрібно не тільки відпочити, а й підготуватися до наступного навчального року. Якщо під час навчання часу на читання катастрофічно не вистачає, то влітку вільного часу – цілком достатньо.

Тому ми пропонуємо тобі список літератури для обов’язкового читання. В цей список ми не вносили маленькі віршовані твори. До речі, деякі з  цих книг  ти можеш взяти  у нас в бібліотеці.

Зарубіжна література

КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ

Індійська народна казка «Фарбований шакал».

Японські народні казки «Іссумбосі, або Хлопчик- Мізинчик»

Китайська народна казка «Пензлик Маляна»

Арабська народна казка «Синдбад-Мореплавець» (третя подорож).

Брати Я. і В. Ґрімм. «Пані Метелиця»

Ганс Крістіан Андерсен  «Соловей», «Снігова королева»

Оскар Уайльд . «Хлопчик-Зірка».

ПРИРОДА І ЛЮДИНА

Марк Твен  «Пригоди Тома Сойєра»

СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА У КОЛІ ДОБРИХ ГЕРОЇВ

Роальд Дал  «Чарлі і шоколадна фабрика»

Українська література

 Народні казки : «Мудра дівчина», «Ох», «Летючий корабель».

І.Франко «Фарбований лис»

Г.Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

О.Олесь «Ярослав Мудрий», «Микита Кожумяка»

Григір Тютюнник «Дивак» 

Боковая панель

Контакти:

 с.Агаймани,                  вул. Українська, 2

 Тел.: 2-81-40

 email:  frunzechool@meta.ua